Çaykara'da
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 14 Nisan Salı günü Halk Eğitimi Konferans salonunda KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu "Peygamber Efendimiz ve Birlikte Yaşama" konulu konferans verdi.
 
Konferansa Çaykara'da görev yapan daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
 
Program saat 13.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla aşladı. Daha sonra Çaykara Merkez Camii Müezzin Kayyımı Ahmet İnce'nin Kur'anı-kerim tilavetinden sonra açılış konuşmasını Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan yaptı. Ardında konferansını sunmak üzere KTÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu kürsüye geldi. Yaptığı konuşmada Bu yılda bizi 14 asır önce insanlığa gönderilmiş yüce Peygamber efendimizin 1444'üncü doğum günü münasebetiyle insanlığa tuttuğu ışığın gölgesinde bizi bir araya getirdiğini dile getiren Aşıkkutlu; "İnsanlık tarihinin en önemli hadisesi hiç şüphesiz Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) dünyayı teşrif etmeleridir. O'nun dünyaya gelişi ile insanlık zulmün karşısında adaleti, cehaletin karşısında bilgiyi, vahşetin karşısında merhameti, düşmanlığın karşısında kardeşliği görmüştür. lemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, asırlar boyu insanlığa yol gösterici olmuştur" dedi.
 
Konferansın ardından Çaykara müftülüğü tarafından tertip edilen okullar arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol