Çelikhan'da, Çocuklara Yönelik Cami Tanıtımı

Adıyaman'a bağlı Çelikhan'da, Çocuklara Yönelik Cami Tanıtımı.

Çelikhan'da, Çocuklara Yönelik Cami Tanıtımı

Adıyaman'a bağlı Çelikhan'da, Çocuklara Yönelik Cami Tanıtımı.

22 Ekim 2015 Perşembe 22:13
Çelikhan'da, Çocuklara Yönelik Cami Tanıtımı
banner221
Grup Sayfamız için

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle İlçemiz Yunus Emre İlköğretim okulu ve Atatürk İlköğretim okulu 4. sınıf öğrencileri Çelikhan Ulu Camiini ziyaret etti. Öğrencilere Camiyi tanıtmak amacıyla İmam-Hatip Mehmet TAŞ, İlçe Vaizi Mehmet Ali ÇETİNKAYA ve İlçe Vaizesi Fazilet KILIÇ eşlik etti.

Cami ziyaretinde Caminin önemi ve işlevinin yanı sıra camide uyulması gereken temizlik ve görgü kuralları anlatıldı. Kısa sunumlar halimde Namaz, Hutbe ve vaaz konusunda öğrenciler bilgilendirildi.

İlçe Vaizi Mehmet Ali ÇETİNKAYA tarafından cami kubbelerinin gökkubbeden esinlendiği ve kubbenin altında bulunan herkesin Allah'ın kulu olduğu böylece herkesin hilkatte kardeş olduğu vurgusu yapıldı.

Vaize Fazilet KILIÇ ise camilerin sadece inşa anlamında değil aynı zamanda canlandırma anlamında da imara ihtiyacının olduğu hususunu dile getiridi.

Çocukların mutlu olduğu gözlenen ziyarette, İlçe Müftüsü Murat KURT çocuklara Hadis-i şerif kartelaları hediye etti ve hurma ikramında bulundu. toplu resimden sonra ziyaret sona erdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner261

banner260