Çiftlik Müftülüğü'nden yedinci 4-6 yaş Kur'an Kursu
Grup Sayfamız için

Niğde Çiftlik İlçe Müftülüğü 29.02.2016 Pazartesi günü Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde başlatılan 4-6 Yaş Kur’an Kursları Projesi kapsamında Yedinci 4-6 Yaş Kur'an Kursunu Bozköy Kasabasına Açtı.

Kursun açılışına halkın yoğun katılımıyla birlikte İlçe Kaymakamı Mustafa DİNÇ, Çiftlik Belediye Başkanı Serkan GÜZEL, Bozköy Belediye Başkanı Yalçın TEKELİ, Azatlı Belediye Başkanı Şahin POLAT ile İlçe Kurum Amirleri katıldı.

İlçe Müftü V. Abdulkadir AĞIRTOPÇU’ nun açılış duası ve Kaymakam Mustafa DİNÇ ’in kurdele kesiminin ardından Kaymakam Mustafa DİNÇ kurs içerisinde incelemelerde bulundu.

Kur'an Kursu 4-6 yaş sınıfı iki sınıf halinde eğitime 30 öğrenci ile başlamış olup, söz konusu kursun fiziki şartları başta İlçe Kaymakamı Mustafa DİNÇ , Bozköy Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğünün destekleri ile uygun hale getirildi.

İlçe Müftü V. Abdulkadir AĞIRTOPÇU ve İlçe Vaizi Fatih ÇAVDAR’ın yoğun gayret ve çalışmalarıyla birçok ilden daha fazla Çiftlik İlçesine 4-6 Yaş Kur'an Kursu açıldı.

Yatılı Kız Kuran Kursu, Bayanlara Yönelik Yetişkin Kur'an Kursu ve 4-6 yaş Kuran Kursları yapma Projelerini hızla hayata geçirmeye devam edilmekte.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Vaiz Karaca 10 ay önce

i̇nşAllah. sayıları daha da artar. özellikle her köy ve kasabada mutlaka olmalı. yalnız bu şekilde haber yaparken riya ve gösterişten uzak durulmalı. isim belirtilip "yoğun gayret ve çalışmalarıyla" derken biraz enaniyet kokuyor sanki.

Avatar
Ramazan Aydoğdu 10 ay önce

Hizmet zincirine devam inşAllah...A.Kadir hocam oldukça 17 de olur 27 de....