Çivril 4-6 Yaş Kur'an Kursunda her gün etkinlik

Çivril’de 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursunda her gün yeni bir etkinlik.

Çivril 4-6 Yaş Kur'an Kursunda her gün etkinlik

Çivril’de 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursunda her gün yeni bir etkinlik.

05 Aralık 2015 Cumartesi 19:38
Çivril 4-6 Yaş Kur'an Kursunda her gün etkinlik
banner221
Grup Sayfamız için
Çivril İlçe Müftülüğü İlçenin Aşağı Mahallesinde 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik açtığı Kur'an Kursunda eğitim-öğretim hizmetleri  sevgiyle, neş’e ve muhabbetle sürdürülüyor.

25 kişilik tek sınıf halinde açılan Kur’an Kursuna 4-6 yaş arasındaki çocuklar büyük bir istekle aksatmadan devam ettikleri kursta hergün yeni şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Kur'an Gönüllüsü Kübra Çelik'in görev yaptığı kursda Diyanet İşleri Başkanlığın hazırlayıp gönderdiği ders kitapları takip edilyor. Çocuklarımızın seviyelerine uygun hikaye ve oyunlarla, birtakım el becerileri ile kendilerine lazım olacak dini, milli ve ahlaki kurallar öğretilmekte, bunun yanında Kur’an elifbası da tanıtılıyor.

Abdest almasını, Namaz kılnasını, yemek duası yapmasını, selam vermeyi öğrenen çocuklara namaz sure ve duaları da yavaş yavaş öğretilmeye başlandı.

Halkın yoğun bir ilgisi ile karşılanan okul öncesi dini eğitim programında hergün çocuklara kahvaltı verilmekte, velilerimizin ilgi ve destekleriyle her geçen gün çok iyi yerlere gelecek olan 4-6 yaş Kur’an Kursun ilçeye bir hareket ve bereket getirdi.

Hayırsever bir vatandaşın kömür ihtiyacını, başka bir hayır sever vatandaşın da buzdolabı ve bazı gerekli eşyalarını aldığı kursa öğrenci velileri de imkanları nisbetinde katkıda bulunuyor.

Çivril İlçe Müftüsü Himmet Metin’nin de zaman zaman ziyaret ettiği 4-6 yaş Grubu Kur’an Kursunda öğrencilerin kursa severek geldikleri, Kurs öğreticisi ve yardımcı personelin kendileri ile yakından ilgileniyor.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220