Çivril’de Din ve Samimiyet konulu Konferansa yoğun ilgi

Denizli Çivril ilçesinde Kutlu Doğum Haftasında anlamlı bir proğram icra edildi.

Çivril’de Din ve Samimiyet konulu Konferansa yoğun ilgi

Denizli Çivril ilçesinde Kutlu Doğum Haftasında anlamlı bir proğram icra edildi.

24 Nisan 2014 Perşembe 01:50
Çivril’de Din ve Samimiyet konulu Konferansa yoğun ilgi
banner221

Her yıl geleneksel hale gelen Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl da Çivril’de Konferans proğramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler..Müftülük çalışanları din görevlileriyle yapılan çalışmalar neticesinde kutlu doğum haftası kutlamaları içinde yapılan Konfeeransa kadını ve erkeği ile Çivril halkının  teveccühü  beklenenin üzerinde oldu.

Proğram saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Kıralan mahallesi Sipahiler camii müezzin-kayyumu Celalettin Sevimli hocanın okuduğu aşrı şerifle devam eden etkinlik,İlçe Müftüsü Himmet Metin'in yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti.İlçe Müftüsü, katılımları ile salonu dolduran vatandaşlara teşekkür etti.Yeni cami Müezzini Baki Koç hocanın okuduğu İlahiden sonra Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı 2014 yılı Kutlu Doğum Haftası sinevizyonu izlendi.

Sunuculuğunu Karamanlı Mah.Camii İmam-Hatibi Yusuf Çatalbaşoğlu hocanın aptığı proğramda,konferansını sunmak üzere sahneye davet edilen Diyanet İşleri Başkanlığı,Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü,Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Alkan etkileyici bir konuşma üslubu ile Hz.Peygamber-Din ve Samimiyet bağlamında  bir saatlik bir konferans sundular.

Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür merkezini dolduran vatandaşlar  konuşmacıyı dikkatle takip ettiler.Proramın sonunda ise Belediye Başkanı Dr.Güven Gürcan'a bir buket çiçek takdim ederek teşekkür etti.


İlçe Müftüsü Himmet Metin tarafından da Başkana ve Konuşmacı Murat Alkan'a günün anısına birer adet gül takdiminde bulunuldu. gül takdimi yapıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220