Çorum Din Görevlilerine Seminer

Türkiye İlahiyat Tedrisatına yardım eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) ile Çorum İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve iki gün sürecek olan "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri" yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Çorum Din Görevlilerine Seminer

Türkiye İlahiyat Tedrisatına yardım eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) ile Çorum İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve iki gün sürecek olan "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri" yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

11 Mayıs 2015 Pazartesi 12:15
Çorum Din Görevlilerine Seminer

Grup Sayfamız için

İl Müftülüğü ve 19 Mayıs İlkokulu Konferans Salonlarında iki grup halinde gerçekleştirilen eğitim seminerinde Çorum Merkez ve 13 ilçe merkez camilerinde görev yapan imam-hatiplerin, cami cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmeleri amacıyla eğitim verildi.

Dün gerçekleştirilen programa; Çorum Valisi Ahmet Kara, Çorum İl Müftüsü Mehmet Aşık, Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Hüseyin Öresin, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkanı Şaban Karaköse, Kurumsal ve Halkla İlişkiler Uzmanı Zafer Hekimoğlu, Müftü Yardımcısı Ahmet Süzen, Hac ve Umre Şube Müdürü M. Vehbi Köklükaya, Kur'an Kursları Müdürü Abdullah Salman, Din Hizmetleri Kısım Şefi Kadir Yelken, Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Temsilcisi Mustafa Ersoy ve çok sayıda İl Merkez ve İlçe Merkezlerinde görev yapan din görevlileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Mehmet Aşık yaptı. "Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri"nin iki gün süreceğini belirten İl Müftüsü Mehmet Aşık, seminerin başarılı olmasını temennisinde bulunarak eğitim seminerine katılan bütün Din Görevlilerini dikkatle semineri dinlemeye davet etti.

Seminerlerde; ilk olarak Manisa Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Hüseyin Öresin, "Din Hizmetleri ve Etkili İletişim ve Din Görevlilerinin Eğitim-Öğretim Faaliyetleri" konularında katılımcılara slayt eşliğinde bilgiler verdi. Daha sonra Kurumsal ve Halkla İlişkiler Uzmanı Zafer Hekimoğlu, "Temsil Bilinci ve Protokol Bilgileri" konularında slayt eşliğinde sunum yaptı.

İlk günün son bölümünde ise Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkanı Şaban Karaköse "Dini Danışma ve Rehberlik" hakkında sunum yaptı.

İlk gün seminerinin sonunda konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Aşık; Diyanet İşleri Başkanlığının taşradaki bir kolu olan ve İl Müftülüğüne bağlı olarak din hizmeti sunan din görevlilerinin de mesleki bakımdan donanımlı olmaları gerektiğini ve bu seminerin de bu doğrultuda önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek, semineri veren misafir konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür etti.

Öğle arasında eğitim seminerine ara verilerek seminere bütün katılımcı din görevlilerine Çorum İl Müftülüğü tarafından Müftülük bahçesinde öğle yemeği ikramı yapıldı. Din görevlilerinin eğitim seminerine katılan Çorum Valisi Ahmet Kara katılımcılarla birlikte öğle yemeği yedi.

Seminer, bugün de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'ın verdikleri seminer ile devam etti.

Bugünkü seminerlerde; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "Din Görevlilerinin Eğitim-Öğretim Faaliyetleri" konularında katılımcılara slayt eşliğinde bilgiler verdi.

Daha sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Pof.Dr. Ahmet Koç, "Din Hizmetinde İlkeler" konularında katılımcılara slayt eşliğinde sunum yaptı.
Seminer sonunda cami görevlilerine katılım belgeleri verildi. Katılım belgelerini Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Çorum İl Müftüsü Mehmet Aşık birlikte verdi.

Belge takdimlerinin ardından Çorum İl Müftülüğü tarafından Müftülük bahçesinde öğle yemeği ikramı yapıldı. İkramların sonrasında iki gün süren eğitim semineri son buldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.