Çorum KYK Öğrencileri Huzurda ve Duada Buluştular
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü KYK ile Çorum İl Müftülüğü işbirliğinde "Camii Huzurdur, Huzurda Buluşalım" konulu bir program düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta cuma günü düzenlenen sabah namazı ve şehitlik programı Çorum Merkez Murad-ı Rabii Ulucamii'nde başladı.

Ulu Camii Başimam-Hatibi Hafız Mustafa Gökmen'in sabah namazı kıldırmasının ardından cami cemaatiyle birlikte mihrabiye, tevhit zikri ve tesbihat okumaları yapıldı.

Çorum İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından Çorum Merkez Hicret Camii Müezzini İlhami Kurt Kaside okudu. Yine programda 2016 yılı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Türkiye Birincisi Çorum Merkez Huzur Camii Müezzini Hasan Çakmak tarafından Kur'an tilaveti yapıldı. Çorum İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu'nun yaptığı sabah namazı buluşması duasının ardından Çorum KYK öğrencileri Çorum Şehitliğine geçti.

Çorum Merkez Şehitliğinde yatan Şehitlerin Mezarları etrafında toplanan Çorum KYK öğrencileri ilk önce Çorum Merkez Çalkışla Camii İmam Hatibi Hafız Hasan Latifoğlu'nun okuduğu aşr-ı şerif-i dinledi. Şehitlerin huzurunda daha sonra Çorum İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu'nun yaptığı duaya tüm öğrenciler hep bir gönülden 'amin' dedi.

Her iki programın tamamlanmasının akabinde idareciler ve öğrenciler birlikte Çorum KYK İl Müdürü Erol Kavuncunun ikramda bulunduğu sabah kahvaltısına geçtiler. Kahvaltıda öğrenciler ve idareciler, yapılan programlarının kritiğini ve hasbihalini yaparak istekler dile getirildi.
Anahtar Kelimeler:
KYKCamiler Haftası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol