Çukurca'da Kutlu Doğum Bu Yıl Bir Başka Güzel!

Ülkemizin en uzak köşesi. Irak Sınırına 400-500 metre mesafe. Hava açık ve güneşli. Nüfusu yaklaşık 8000 kişi olan Çukurca İlçesi.

Çukurca'da Kutlu Doğum Bu Yıl Bir Başka Güzel!

Ülkemizin en uzak köşesi. Irak Sınırına 400-500 metre mesafe. Hava açık ve güneşli. Nüfusu yaklaşık 8000 kişi olan Çukurca İlçesi.

21 Nisan 2015 Salı 10:15
Çukurca'da Kutlu Doğum Bu Yıl Bir Başka Güzel!
banner283
 
İşte böylesi bir yerde Kutlu Doğum bir başka güzel oluyor. Program günü Hakkari Merkez Halilurrahman kur'an kursu öğreticisi Çergez Deniz'in güzel sedasıyla okuduğu aşr-ı şerif salonu derin bir sessizliğe itiyordu. İlçe müftüsü Zafer Güneş,  Sevgilinin aşkıyla salonu dolduran ilçe kaymakamı Ünal Koç, il müftüsü M.Feysal Geylani, İlahiyat Fakültesi sekreteri araştırmacı-yazar Halil Atalay, daire amirleri ve vatandaşları, birlikte yaşama konusunda Hz. Peygamber ve sahabe hayatından örnekler sunduktan sonra  sıcak bir selam ile selamlıyordu. 
 
İl müftüsü M.Feysal Geylani'nin, "Yüce İnsan Hz. Muhammed'in, insana bakışını, ahlakını, komşu ilişkilerini, merhamet ve sevgisini, saygı ve hürmeti ile birlikte yaşamaya  verdiği değeri", konu alan konuşmasını katılımcılar canı gönülden dinliyordu.
 
İlçe Kaymakamı Ünal Koç'un Hz. Peygamberin evrensel mesajı ile insanlığa kazandırdıkları konusundaki konuşması, vatandaşların takdirini alıyordu.
 
İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde dört dilde söyledikleri ilahiler salonu derin bir duygu seline götürüyordu. 
 
Daha sonra söz alan Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri Araştırmacı-Yazar Halil Atalay, yaptığı konuşmada, Günümüz insanının birlikte yaşamaya verdiği değeri, Hz. Peygamber dönemi ile karşılaştırarak; "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir, Kişi kendisi için istediğini kardeşi için de istemedikçe kamil mümin olamaz. diye buyuran kutlu bir insanın ümmetiyiz. Bugün acaba böyle miyiz. Aynı apartman katında oturup yıllarca bir birinden haberdar olmayan bir toplum haline geldik. yanı başımızdaki komşumuzun derdini anlamaz bir hal aldık. Bizliği unutup, bencilleştik. Her şey benim olsun da diğerlerinin ne hali varsa görsün duygusuyla; yanı başımızdaki akrabamız, komşumuz aç mıdır, sosuz mudur,  çoluk çocuğunu geçindirebiliyor mu,  ilgilenmez olduk. İşte böylesi tutum ve davranışları olan bir toplum oluverdik. Yeniden huzur bulmak istiyorsak, Kur'an-ı Kerim ile Yüce Elçinin sünnetini hayatımıza nakşetmek ve yaşamak zorundayız." diyordu.  
 
Daha sonra sahne alan Atatürk İlköğretim okulu öğrencilerinin söylediği ilahiler, katılımcılar tarafından derin bir sessizlikle dinleniyordu.
 
Konu ile ilgili okullar arası yapılan bilgi yarışmasında ilk üç dereceyi alan öğrencilere ödülleri verilirken, katılımcılar, öğrencileri alkışları ile bağrına basıyordu. 
 
Program çıkışı v/hutolska a ce El&ccedi:ğim kitapi ok>Konuk">Pram &şgaavurlı o pdivetmayve ,trong> Bşte bö39;in g&uumderi umre pnuk">Pllla Serong> slka/euşmasetikk Sıinleniyordu.  
 
ata-aller/ust-bandi" class="carlass="carit Saller/ustrouse = ''d-font secilemez < < < < < <
NATO&#aDEAŞ&tustu-oper: 54 tepzlllrogratml" tİt = 'is">NATO&#aDEAŞ&tustu-oper: 54 tepzlllrogr pic"> 1 lir2 lir3 lir4 lir5 lir6 lir7 lir8 lir9 lir10 lir11 lir12 lirPlrlistrgiini silukutahln-turo-deste07113017'); return false;berler"amı" ta#aller/ust-b
13 lir14 lir15 ‹AYİŞ›AYİŞ>
>
  lir1li10px;"> lic li1"> /ul-menu">
  ;">
  ;"> ;"> ;"> form ;">
  ;"> > ;">
  ;">
  ;"> ;">
  ;"> Aduşmazes iv> > input iv> >
  typearea ;">
  ;">
  xive"/>0px;"> ;">
  input cript aria-" iv> > input cript aria-" iv> > input cript aria-" iv> > input cript aria-" iv> > input cript aria-" iv> > input cript aria-" ;"> /form10px;"> ;">
  &hs-ls;ive"/>0px;"> />0px;"> /
  /button cript button"/
  × pic"> ot; />0px;"> l0px;"> ;"> / ata-lalment_ isi:10px;">
  ;">
  0px;"> ;">
  ;"> /b> idhal px;"> ;"> /"text
  ;"> /

  ;">

  ;"> ;">
  00px;"> ;"> ;"> 0)esajı ;"> 0)esajı ;"> />00px;"> ;"> ;">
  < l0px;"> ;"> /pt> //Yebumar-it levaplanan yebumlrı- isimleyesiml Blok --> /pt> Yebumar-it levaplanan yebumlrı- isimleyesim//l Blo< l0px;"> ;"> /div> /pt> #lalment_ isil Blok --> ok --> ok --> /pt> .sibxpaner Blo< /div>
  0px;"> /
  ;"iv> 0px;"> ;"ins> ha js, fjs = d.getEt sentsByTagNmet(s)[0];< /div> if (d.getEt sentById(id)) return;< /div> js = d.credatEt sent(s); js.id = id;< /div> js. fjs.p hsntNode.inshalBefore(js, fjs);< /div> }(docusent, 'ns> <', 'vacebook-jssdk'));{}); ;"iv> d">/>0px;"> /> /pt> #vacebookpanell Blok --> />0px;"> l /> /pt> .sibx page-cr Blo< /div> /> /pt> #rebumlr Blok --6530"> hlaş H tDown H false"> <
  >
  >
  0px;">
  <
  DiVakfı-U/mslştr sı-Sempozylu Dşkanleyeca-i Umre
  a>
  <
  sem-coniearfix"> >
  sem-coniec/"/>0px;">
  <
  HDP&de Afcamileri eu!earfix"> >
  HDP&de Afcamileri eu!ec/"/>0px;">
  <
  HDP&de Afcamileri eu!i Umre
  a>
  <
  0px;">
  >
  0px;">
  <
  NATO&&kirtüm amsisibir halı Harn zuml; a">Dauçs=nursşleri eu am &ca-earfix"> >
  NATO&&kirtüm amsisibir halı Harn zuml; a">Dauçs=nursşleri eu am &ca-ec/"/>0px;">
  <
  NATO&&kirtüm amsisibir halı Harn zuml; a">Dauçs=nursşleri eu am &ca-i Umre
  a>
  <
  >
  0px;">
  <
  >
  0px;">
  <
  >
  0px;">
  <
  >
  0px;">
  <
  DahakiH.din" <0px;"> /pt> Sa Blokl Blok --> iv> rfix"