Çukurovalılar Peygamber sevgisine koştular!‏

Kutlu Doğum Haftası, Çukurova’da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen programlar büyük ilgi gördü. İşte O programlardan bazıları.

Çukurovalılar Peygamber sevgisine koştular!‏

Kutlu Doğum Haftası, Çukurova’da Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen programlar büyük ilgi gördü. İşte O programlardan bazıları.

28 Nisan 2014 Pazartesi 00:58
Çukurovalılar Peygamber sevgisine koştular!‏

Kutlu Doğum Haftası boyunca Kuran Kurslarında Kuran Kursu Öğreticileri tarafından Camilerde ve Kuran Kurslarında çeşitli etkinlikler yapıldı. Bu etkinliklerde ilahiler, şiirler, sohbetler ve çeşitli ikramlarla Peygamber efendimize sav olan sevgi ve muhabbetle gönüllerimiz coştu.
Abdullah Cem Turhan Camisinde Yüksel Partal Kuran Kursu Öğreticisi Ayşe SIĞIRCI'nın Kuran Kursu öğrencileri ile birlikte düzenlediği program mahalle sakinlerinin de katılımıyla coşkulu geçti.

Din Ve Samimiyetin Yansımaları Paneline Yoğun İlgi

Çukurova Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, bayanlara yönelik 16 Nisan 2014 Çarşamba günü Ramazanoğlu Cami Konferans Salonunda Panel düzenlendi. Çukurova Müftüsü Abdullah DEMİR'in Panel yöneticisi olarak katıldığı programda Çukurova Müftülüğü Uzman Vaizi M.Zeki UYANIK, Vaizler Hatice SÜMER ve Fadime TAŞ panelist olarak katıldılar.
Bayanların yoğun ilgi gösterdiği program, Somuncu Baba İmam-Hatibi Ömer GÖK'ün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Akşemsettin Caminde Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Türkiye genelinde yoğun bir şekilde ediyor. İlçedeki camilerde özellikle bayanlara yönelik faaliyetler tüm hızla devam ediyor. Peygamber sevdalısı görevlilerle, yine peygamber sevdalısı hanımların bir araya geldiği bu programlardan biri de Akşemsettin Camiinde yapıldı. Aynı zamanda bir tanışma ve kaynaşma vesilesi olan bu programda Akşemsettin Kuran Kursu Yöneticisi Zeynep IŞIL, Şükrübaba Kuran Kursu ve İnce Cami Kuran Kursu öğreticilerini ve öğrencilerini de davet ederek güzel bir kardeşlik örneği sergiledi.

Kurttepe Endüstri Meslek Lisesinde Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası Programları bu yıl tüm okullarda da coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Kurttepe Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen Kutlu Doğum Programına Müftülük Vaizlerinden Uzman Vaiz M.Zeki UYANIK konuşmacı olarak katıldı.

Akşemsettin Caminde Kutlu Doğum Programı

Çukurova Müftülüğüne bağlı Kuran Kurslarında, Camilerimizde ve Müftülük olarak Kutlu Doğum Haftası tüm coşkusuyla devam ediyor. Akşemsettin Camisinde Peygamber Efendimiz sav ve Samimiyet konulu program, Kuran ziyafetleri, ilahiler ve sohbetlerle dolu dolu geçti. Nomanoğlu Cami müezzini Nuri AKAR'IN Kuranı Kerim okuduğu program, Hacı Kalender Pütün Cami müezzin kayyımı Kamil DAMAKSIZ ve Z.Abidin ÜÇGÜL Cami imam-hatibi hafız Remzi YILDIRIM'ın Kuranı Kerim tilaveti ve ilahileriyle devam etti.

Nomanoğlu Camiinde Kutlu Doğum Programı

Çukurova İlçe Müftülüğüne bağlı Nomanoğlu Camiinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği çerçevesinde Kutlu Doğum programı düzenlendi.Cami görevlileri Orhan DURMAZ ve Nuri AKAR tarafından İlk olarak Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program,Mevlit programı ile devam etti.


Programa katılan Çukurova Müftüsü Abdullah DEMİR,"Bizler peygamber efendimizi ne kadar anlamaya ve anlatmaya çalışsak da sözler yeterli gelmez"dedi.Cami Görevlisi Orhan DURMAZ ise,  bu çalışmayı hazırlarken amacımız “Peygamberimizi anlamak, O Kutlu Nebi’yi Anlama ve kardeşlik bilincini pekiştirmek olduğunu ifade eden DURMAZ destek veren herkese teşekkür etti. Program sonunda cemaate gül, kartela, Cezerye, lokum ikramlarında bulunuldu.

Salbaş Beldesinde Peygamber Sevgisi

Çukurova İlçesine bağlı Salbaş Beldesinde 20 Nisan Pazar günü Kutlu Doğum Programı düzenlendi. Salbaşa bağlı 4 mahallenin din görevlilerinin ve mahalle muhtarlarının ortaklaşa düzenledikleri program, hem Salbaşlıları buluşturdu hem de Peygamber sevgisiyle coşturdu.

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı program Çukobirlik Meydanında düzenlendi. Program, Salbaş Kantin Cami İmam-Hatibi Sabit GİLDİR'in okuduğu Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Hafız Mevlithan İbrahim Hoca'nın okuduğu ilahiler yürekleri coşturdu.

Emine Sapmaz İlköğretim Okulunda Kutlu Doğum Programı

Kutlu Doğum Haftası programları tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Çukurova İlçesinde bulunan Emine Sapmaz İlkokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Veysel ÖZDOĞAN'IN düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Programı, izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

lkokul 4. sınıf öğrencilerinden oluşan koro, söyledikleri birbirinden güzel ilahilerle yüreklerinden taşan Peygamber Sevgisini, ilahilerle yansıttılar. Çukurova Müftülüğü vaizlerinden Fadime TAŞ, konuşmacı olarak katıldığı programda Peygamber Efendimizin sav Çocuk Sevgisi konulu bir konuşma yaptı. Program sonunda çocuklara kartela dağıtılırken, tüm katılımcılara gül ikram edildi.

100. Yıl Mahallesi Ve Çeşitli Muhtarlara Kutlu Doğum Haftası Ziyaretleri

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında yoğun bir hafta geçiren müftülük, gerçekleştirdiği çeşitli faaliyetlerle vatandaşlara yönelik hizmetlerine devam ediyor. Çukurova Müftüsü Abdullah DEMİR ve din görevlileri bu kapsamda 100. YIL mahallesinde vatandaşların Kutlu Doğum Haftasını kutlayarak, gül dağıttılar.

Yetiştirme Yurdunda Sıkma Ve Gözleme Etkinliği

Çukurova Müftülüğü tarafından Seyhan Belediyesi Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencilere önelik SIKMA ve GÖZLEME etkinliği düzenlendi. Müftülüğümüze  bağlı M.Ali BAYTAN ve Somuncu Baba Kuran Kurslarında eğitim gören bayanların gönüllü olarak katıldıkları etkinlikte, Yetiştirme Yurdunun bahçesinde Adana usulü SIKMA ve GÖZLEME yapıp, yurtta kalan gençlere sıkcak servis yaptılar. Kurs öğreticileri Emine TÜRKMEN ve Saliha Nur GÖK'ün gayretleriyle yapılan etkinlikte yedikleri lezzetli SIKMA ve GÖZLEMEleri gençler bir de kendileri yapmaya çalışınca ortaya keyifli görüntüler çıktı.

Camiler Peygamber Sevdalılarıyla Dolup Taşıyor

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Çukurova Müftülüğünde çeşitli camilerde programlar düzenlenmeye devam ediyor. Çukurova Müftülüğü Vaizleri Hatice Sümer ve Fadime Taş, DİN VE SAMİMİYET eksenli Peygamber Sevdalısı hanımlara vaazlarına devam ediyor. Vaiz Hatice Sümer'in, Huzurevleri Mahallesinde Huzurevi bahçesinde bulunan Hacı Mehmet Dönmez Camiisinde, halka açık olarak Din ve Samimiyet konulu vaazı hanımlar tarafından ilgiyle dinlendi.

Hacı Mehmet Dönmez Cami İmam-Hatibi Muharrem Özdoğan'ın açılış Kuranı Kerimi ile başlayan program vaaz ve  dua ile son buldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.