Cumayeri Müftülüğü Kutlu Doğumda Kur'an Ziyafeti verdi

Düzce Cumayeri Müftülüğü Kutlu Doğum Programı ve Kur'an Ziyafeti İcra Etti

Cumayeri Müftülüğü Kutlu Doğumda Kur'an Ziyafeti verdi

Düzce Cumayeri Müftülüğü Kutlu Doğum Programı ve Kur'an Ziyafeti İcra Etti

26 Nisan 2015 Pazar 23:54
Cumayeri Müftülüğü Kutlu Doğumda Kur'an Ziyafeti verdi
Grup Sayfamız için

Düzce/Cumayeri Müftülüğü Merkez Caminde Kutlu Doğum Programı kapsamında Kur’an Ziyafeti sundu. Merkez Caminde 16 Nisan Perşembe günü Öğle Namazı öncesi başlayan Program, Merkez C. İmam Hatibi Adnan BAYRAKTARIN okuduğu kelamların en güzeli Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Cumayeri İlçe Müftüsü Mehmet KARAKOYUN günün önem ve ehem miyetini belirten bir kısa konuşması ile misafirler hoş geldiniz sözleri ile açılış konuşması yaptı.

Düzce Aşiyan İlahi Grubu (Murat BAKIRKAYA, Erkan TORLAK ve Bekir GÜLBAHAR) birbirinden güzel, birbirinden muhteşem duygu yüklü İlahiler, Kasideler ve Nat-ı Şeriflerle ile coşkulu ilahiler sunarak dinleyenleri mest etti.

Akabinde sırası ile Metin ÇAKAR (Eyüp C. Baş İmam Hatibi), Ercan ÇAKIROĞLU (Şehsadebaşı C .Baş İmam Hatibi), Ali DERMAN (Mecidiye K.Merk.C.Baş İmam Hatibi) okuduğu birbirinden üstün ve güzel Kur’an-ı Kerim (Aşırlar) lerle dinleyenlerin maneviyatına ayrı bir güzellik kattılar.

Dinleyicilere harika bir Kuran ziyafeti sunarak kulak ların pası silindi adeta. Programın ilerleyen zamanların da İl Müftüsü Selami EMEN,” Hz. Pey gamber, Birlikte Yaşama Ahlaka ve Hhukuku” Vaazı ile dinleyicilere hitap etti.

Müftü Emen: ”Diyanet İşleri Başkanlığımız, 14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftasının bu yılın konusunu Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı tema sını seçti. İnsan olarak birlikte yaşamak zorundayız, birlikte yaşamanın ana kaynağı da Ailedir. Bir erkek eşine, çocuklarına ve çevresine karşı sorumludur. Allah Resulü –“Sizin en hayırlınız, eşlerine ve çocukla rına iyi davrananız dır. Kim eşine ve çocuklarına iyilikle muamele ederse Allah da ona iyilikle muamele edecektir”. buyuruyor. Hz. Peygamberimiz hiçbir eşine kötü davranmamış, kalbini kırmamış, hatta evine geldiği zaman –yemek yok mu hanım, diye soruyor ve evde yenecek hiçbir şey yok –ceva bını alınca, Allaha hamd olsun, bugünde “Oruç” tutarım diyerek hanımlarının kalbini kırmamıştır. Bu günün insanları veya hangi erkek bu durumda kalırsa eşi nin kalbini kırmaz ki, daha da ileriye giderek evde kavga ve münakaşalar başlayarak, boşanmalara kadar varacak huzursuzluk lar baş gösterebilir. Yine Peygamber Efendimiz:-“Eşler, birbirlerine sevgi ve muhabbetle bakar sa, Allah’da onlara Rahmetle bakar.”buyuruyor.Kardeşlerim, bir erkek evine varınca eşine selam vermesi, hal ve hatırını sorması, yaptığı güzel işlerin de ona teşekkür etmesi, seni seviyorum diyerek gönlünü alması lazım. En güzel örnek Allah Resulü olmalıdır. Bir de Müslümanlar birbirleri ile sevgi, saygı ve muhabbetle tokalaşarak el sıkışmalı. Çünkü Allah Resulü:- “İki insan el sıkıştığı zamana, yapılan günahların parklarının arasından kayıp gider.” buyuruyor.Yine Sevgili Peygamberimiz:- “Bir tarafta Olympos dağı çocuk ları var,diğer tarafta da Hıra dağı çocukları var. Üstün gelecek olan Hıra Dağı çocukları olacaktır.” buyuruyor. İşte Olympos dağı çocukları Batı medeniyeti dedikleri dinden uzak, hak ve adaletten uzak olan milletlerdir. Hıra dağ çocuk ları ise sizlersiniz, gönlü Allah aşkı ile yanan, Peygamber sevgisi ile çarpan ve şu anda buraya Efendimizin Kutlu Doğum etkinliğine gelen sizlersiniz. Sizlerin Allah aşkı ve Peygamber sevgisi var olduğu müddet çe yolumuz aydınlık olur, birlik olur, beraberlik olur. Birlikte yaşayarak insan hak ve hukukuna riayet eden ümmet-i Muhammed olur.” dedi.

Emen,bu programı tertip eden ve düzenleyen Cumayeri İlçe Müftüsü ve Personeline (Din Görevlilerine), Kur’an ziyafeti sunan hoca efendiler ve programa katılan baylara ve hanımefendilere çok teşekkür ederek sohbetini bitirdi.

En son söz alan İlçe Müftüsü Mehmet KARAKOYUN aynı duyguları paylaşarak teşekkürlerini sundular. Eyüp Sultan C. emekli İmam Hatibi Hasan ÇELİK hoca efendinin yaptığı dua ile program sona erdi. Öğle Na mazı kılındıktan sonra yemek ikramı yapıldı.

Programa Cumayeri İlçe Kaymakamı Emin ŞİMŞEK, Belediye Başkanı Recep TUNA, Daire amirleri, ilçe Müftüleri okuyucular, din görevlileri ve kalabalık bay-bayan halk kitlesi katıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.