Demokrasi nöbetinde Şavşat'ta son gece
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER
Demokrasi nöbeti Şavşat'ta, son gecede de din görevlileri ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Din görevlilerinin her gece nöbet tuttuğu Şavşat Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen programlarda Kur\'an-ı Kerim Tilavetleri, Mevlid, ilahi ve Ezgiler, Sinevizyonlar ve konuşmalarla ve yapılan dualarla birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri verildi.

Yine yurdun dört bir yanında çeşitli sebeplerle şehit olan kahraman şehitlerimiz için Kur\'an-ı Kerim okundu ve İlçe Müftüsü İdris YAVUZYİĞİT tarafından dualar yapıldı.

İlçe Müftüsü son nöbette Yaptığı konuşmada birlik beraberliğe vurgu yaparak "Ayakta kalıp varlığını sürdüren milletler tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu necip millet ayetlerden aldığı ilham, imanından aldığı güç ve yüreğinden gelen cesaretle bu ülkeye sahip çıkmıştır. Her gece bu meydanları dolduran ve coşturan herkese teşekkür ederim." dedi.

İlçe Kaymakamı Mesut Gazi AMBARCI, konuşma yaparak "ülkemize, bayrağımıza, demokrasimize, ezanımıza sahip çıkmamız gerektiğini, orta doğuda yaşanan zulmün aynısının ülkemizde de yaşatılmak istendiğini, oynanan oyunları görüp farklı düşüncelere sahip olsak da birlik olmamız" gerektiğini ifade etti...

İlçe Kaymakamı Mesut Gazi AMBARCI, konuşmasının sonunda da okumuş olduğu Sakarya Şiiri toplanan halk tarafından büyük bir beğeni ve ilgi ile dinlendi.

Son olarak İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan Aşüre ikram edilerek program sona erdi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol