Devrek'te Kutlu Doğum coşkuyla kutlandı
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Devrek İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Devrek Spor Salonunda organize edilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla süren programa Devrek Kaymakamı Orhan Yalınız, Devrek Belediye Başkan Vekili Osman Erenoğlu, Ağrı Patnos İlçesi Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, İl Sosyal Proje ve Etüt Müdürü Hayri Bulazar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, din görevlileri ve davetliler katıldı. Programdan önce davetlilere Kur’an-ı Kerim ve gül takdimi ile program sonra ise Devrek Belediyesi tarafından etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

2014 Yılı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ana tema olarak belirlenen, “Hz Peygamber, Din ve Samimiyet” konusunda BEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ali Arslan tarafından panel düzenlendi. Konuşmaların ardından Semazenler tarafından Sema gösterisi düzenlenirken, Peygamber Efendimizin hayatını anlatan sinevizyon gösterisi de davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol