D.İ.B Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Giresun’da

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal ULUDAĞ bugün Giresun’a geldi.

D.İ.B Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Giresun’da

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal ULUDAĞ bugün Giresun’a geldi.

24 Haziran 2014 Salı 01:48
D.İ.B  Yönetim Hizmetleri Genel  Müdürü Giresun’da
banner221
İnşaat sürecindeki camileri inceleme ve yerinde değerlendirmek üzere Giresun'a gelen yönetim hizmetleri genel  Müdürü ULUDAĞ bir dizi incelemelerde bulundu.

Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL’la birlikte Bulancak İlçesi Sarayburnu Camii ve Giresun’da Karadeniz’in 2. Büyük Camisi olacak olan Üniversite Camisini ziyaret ederek bilgiler aldı.

Sarayburnu Camii’nde öğlen namazından sonra incelemede bulunan ULUDAĞ dernek başkanı Yusuf Ziya SİPAHİ’den Sarayburnu Camii ile ilgili olarak son durum hakkında detaylı bilgi aldı.

Daha sonra Giresun üniversite camii inşaatına giden ULUDAĞ toplamda 1400 m2 alana sahip, Karadeniz’de kubbe çapı en büyük 27 m2 olan , minare yüksekliği 60 m , alt katında modern toplantı salonu olacak olan yaklaşık 4000 kişi kapasiteli ve yapımı hızla devam eden cami inşaatının son durumu hakkında Giresın İl Müftüsü Muhittin ORAL’dan , Camii inşaat Mimarı Ali BAHAT’tan , Mühendis Hakan BAHAT’tan , kontrol Mühendis Peker ISHAKOĞLU’ndan , İl Müftülük Ayniyat Sorumlusu Fethi KARAHÜSEYİN’den geniş bilgi aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal ULUDAĞ incelemelerini tamamladıktan sonra Giresun'dan ayrıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220