Din görevlileri 3 şeyde tatil yapamaz!

Elazığ Müftülüğü tarafından düzenlenen “etkili din görevlisi eğitim ve gelişim” programında din görevlilerinin, toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini artırabilmeleri için yapılması gerekenler anlatıldı.

Din görevlileri 3 şeyde tatil yapamaz!

Elazığ Müftülüğü tarafından düzenlenen “etkili din görevlisi eğitim ve gelişim” programında din görevlilerinin, toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini artırabilmeleri için yapılması gerekenler anlatıldı.

03 Aralık 2017 Pazar 08:13
Din görevlileri 3 şeyde tatil yapamaz!

İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımların Camii cemaati, mahalle halkı ve toplum üzerindeki saygınlık ve örneklik özelliklerini geliştirerek daha etkili bir din hizmeti sunabilmelerine yardımcı olmak amacıyla “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Programı” düzenlendi. 

“HERKESİN KENDİSİNİ YENİLEMESİ LAZIM” 

Öğretmenlerin ve din görevlilerinin kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğine dikkat çeken İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “İki sınıf, öğretmen ve din görevlileri kendilerini sürekli yenilemek zorundadırlar. Çünkü hayat durağan değil, dinamik. Bu yüzden herkesin kendisini yenilemesi lazım. İnsanlarla yüz yüzeyiz. Dolayısıyla bu iki sınıfın özellikle hem okuma hem de etkinliklere katılma hem bulunduğu yerin ihtiyaçlarına göre kendini yenileme zorunluluğu her zaman kendini gösteriyor. Bu nedenle bu toplantıların çok çok önemli olduğunu düşünüyorum ”dedi.

www.dinihaber.com/

“SİZLERİN İÇİNDE DE ÇOK” 

Müftü Sarıkaya, “Bir din görevlisi bulunduğu yerde kendini kabul ettirecek olursa çok etkili faaliyet yürütür, bunun örnekleri çok. Sizlerde de çok. Sizlerin içinde de çok. Herkes kendi açışında bulunduğu yerde faydalı güzel işler yapıyor ”diye konuştu.

“KENDİNİ GELİŞTİRMESİ SÜRECİNDE OLMASI TABİATI GEREĞİ GEREKİYOR” 

Din görevlilerinin öneminden bahseden Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkanı Şaban Karaköse, “Din görevlilerinin saygınlığının muhafaza edilmesi, artması, maddi manevi olarak ülkenin kalkınmasında rol alması ki taa cumhuriyetin kuruluşundan din görevlilerini katkıları var. Ülkenin maddi manevi kalkınmasında, muhafazasında, gelişmesinde. Peygamberlik mesleği yapan bütün hocalarımızın ilmini artırmak, kendini geliştirmesi sürecinde olması tabiatı gereği gerekiyor ”ifadelerini kullandı. 

www.dinihaber.com/

“TATİL KAVRAMI BİZİM MEDENİYETİMİZSİN KAVRAMI DEĞİLDİR” 

Dertli adam bir şeyin peşine düşer” diyen Manisa Diyanet Eğitim Merkezi Görevlisi Hüseyin Öresin, “Bizim geleneğimizde 3 şeyde tatil olmaz. Bir kullukta tatil olmaz, kulluk erdeminde. Şöyle diyemezsiniz. Ben 3 gün namaza ara veriyorum. Bunu diyemezsiniz bu kulluk erdemidir. İki ilimde tatil olmaz. Hayat erdemidir. 3 yıl önceki telefon bile bu yıl demode oluyor, hayatın ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geliyor. Üçüncüsü ise akılda tatil olmaz. İnsanlık erdeminde. Bugün aklımı kullanmayayım desen evini bile bulmazsın. Dolayısı ile tatil kavramı bizim medeniyetimizsin kavramı değildir. Bizde istirahat vardır. Yeniden canlanma dirilme anlamındadır. Çalışmamız bizi bu anlamda dinlendirecektir. Bu programımızın bir amacı vardır oda dertlendirmek. Dertli adam bir şeyin peşine düşer”dedi.
 

Son Güncelleme: 04.12.2017 09:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet 2017-12-03 08:50:57

Sayın müftümüz hocalarımızın izin hakkını elinden almasında

Avatar
İmam Hatip 2017-12-03 19:31:25

Konuşmayı nerenizle dinliyosunuz

Avatar
İmam 2017-12-03 16:12:41

Bizde üç şeyde değil hiç bir şeyde tatil yok zaten yıllık isimlerimiz diyanetin açtığı sınavlara gidip gelirken çarçur oluyor hafta sonları yıllık izin alıyoruz haftalık izin günümüz bile lütuf sayılıyor

Avatar
Misafir 2017-12-04 11:16:25

Müftülerimiz hocalarimizin tamamına gereken saygıyı ve ilgiyi göstersin gerisi kolay

Avatar
Trs 2017-12-03 15:21:16

Yakında doktora ve tez ler imam ve muezzinler üzerine yapılırsa şaşırmayın bu ne ya

Avatar
Ebutaha 2017-12-03 11:01:25

1- Kullukta tatil olmaz
2- ilimde tatil olmaz
3- Akılda tatil olmaz
Süper

Avatar
abreg 2017-12-03 10:57:55

hayatları tatille geçiyor yatanlar hemen dökülür görevlerini hakıyla yapanlar malesef çok azınlıkta buna karşılık canı gönülden görev yapan arkadaşlarda var imamlar layıkıyla görevini yapsalar bu hallere düşmezdik

Avatar
Necip DEMİREL 2017-12-03 12:42:41

Bu şekil seminerler çok faydalı oluyor. Ülke geneline yayılmalı diye düşünüyorum.