Diyanet mensupları olarak ne yapmak istiyoruz?

Ordu Müftülüğünce düzenlenen Hafızlık icâzet merasimine katılmak üzere orduya gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ Din görevlileriyle bir araya gelerek toplantı yaptı.

Diyanet mensupları olarak ne yapmak istiyoruz?

Ordu Müftülüğünce düzenlenen Hafızlık icâzet merasimine katılmak üzere orduya gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ Din görevlileriyle bir araya gelerek toplantı yaptı.

10 Haziran 2014 Salı 21:57
Diyanet mensupları olarak ne yapmak istiyoruz?
Hafızlık icâzet merasimi için 7 Haziran Cumartesi günü orduya gelen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ, ilk olarak İl Müftülüğünü ziyaret etti. Müftülüğe gelişinde İl Müftüsü Mustafa KOLUKISAOĞLU, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve İl Müftülüğü çalışanlarınca karşılanan Başkan Yardımcısı YILMAZ, İl Müftüsüyle makamında bir süre görüştü. Daha sonra Müftülerle bir toplantı yapan Başkan Yardımcısı YILMAZ’a İl Müftüsü Mustafa KOLUKISAOĞLU tarafından Ordu genelinde yürütülen Müftülük hizmetleri hakkında bir brifing verildi. Bütün İlçe Müftülerinin hazır bulunduğu birifingi dikkatle izleyen Başkan Yardımcısı YILMAZ Müftülerle tek tek konuşarak, yürütülen hizmetlere ait öneri ve taleplerini dinledi.

 
Ordu Müftülüğünün “Kimsesizlerin Kimsesi Olmak” projesine Başkan Yardımcısından övgü.
 
Bu sene Ordu Müftülüğümüzün gerçekleştirdiği çok güzel bir kampanya var, Diyanet İşleri Başkanlığı bu sene Ramazan da tema olarak “Hiç kimse kimsesiz kalmasın” projesini ve temasını  uygulayacak.  Ordu Müftülüğümüz Kutlu Doğum Haftasında başlattığı “Kimsesizlerin kimsesi olmak” projesi ile ilk adımı attı ve  bunun en güzel örneğini uyguluyor, İşte bu kimsesizlerin kimsesi olmak hedefi dünyanın gidişatından sorumlu olma bilincidir. Halkın içerisinde karnı aç kalan, üşüyen, ayağına diken batan varsa bunlardan sorumluyuz bilincindeyiz.
 
Diyanet mensupları olarak biz neyi istiyoruz, ne yapmak istiyoruz, hedefimiz gayemiz nedir diye söyler ve paylaşırsak beş madde söyleyebiliriz diyen YILMAZ şunları söyledi.

“Birincisi; Allaha kul, Resulüne ümmet olmak istiyoruz, Din hizmetleri alanında memleketimize insanlığa hizmet etmek istiyoruz ve ülkemizde, ihtilaf çıkarmadan kardeşçe yaşanmasına yardımcı olmak destek olmak istiyoruz. Herkese yakınlığımız aynı, herkese aynı mesafedeyiz.
 
İkinicisi; Ülkemiz ve İslam dünyasının dini problemlerini görmek ve çözmek için personelimizle elimizden gelen gayreti göstermek ve herkese ulaşmak derdindeyiz.
 
Üçüncüsü; canlı diri gönül dünyası yüksek hizmet ekibimizle yeni gönüllere ulaşmak, toplumda ki dindarlık seviyesini, bilgi inanç, ibadet ve Ahlak açısından yükseltmek istiyoruz. Diyanet mensuplarından hiç kimsenin çekinmesine gerek yoktur. Çünkü diyanet mensuplarının en kötüye en çok faydası dokunur, onu düştüğü bataklıktan tutar çıkarır, ona ümit aşılar, onu hayata bağlar.
 
Dördüncü olarak; Biz çatı bir kurumuz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak teşkilat kanunumuz bize bu görevi veriyor. Bu çatının altında herkese ve her kesime yer var.
 
Beşinci olarak ise; ortak gayeler etrafında buluşarak bütünleşmiş bir diyanet ordusuyuz, yüz kırk bin kadrosu, yüz otuz bine ulaşmış fiili çalışanıyla gerçekten büyük bir camiayız ve Ümmet, Millet ve diyanet camiası olarak hizmet etmek derdindeyiz. Ama bunu yürek bütünlüğü içinde yapmaya çalışıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki bir elin nesi iki elin sesi var. Bir birle yan yana geldiğinde iki değil on bir olur mantığıyla bakıyoruz” diye konuşan YILMAZ toplantıya katılan Müftülere, vaizlere ve bütün din görevlilerine geniş bir ufuk turu çizerek diyanetin gaye ve hedeflerini anlatıp kurumsal kimlik ve aidiyet duygusu ile birlik vurgusu yaptı.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.