Diyanet yanlış mı bilgilendiriliyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı Ümraniye İlçe Müftülüğü'nda yaşanan olaylar karşısında neden sessiz kalıyor? Diyanet'e yanlış bilgiler mi veriliyor? Derin işlerin bu işte parmağı var mı?

Diyanet yanlış mı bilgilendiriliyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı Ümraniye İlçe Müftülüğü'nda yaşanan olaylar karşısında neden sessiz kalıyor? Diyanet'e yanlış bilgiler mi veriliyor? Derin işlerin bu işte parmağı var mı?

05 Ocak 2015 Pazartesi 12:49
Diyanet yanlış mı bilgilendiriliyor?
İstanbul İl Müftülüğü'nde görevli Murakıp Şükrü TÜRKMEN, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Disiplin ve Değerlendirme Daire Başkanı olmasına sevinirken yine İstanbul Müftülüğüne bağlı Ümraniye İlçe Müftülüğü'nde görevli murakıp bizleri olduğu gibi tüm diyanet çalışanları üzmüştür.

Flashaber.com.tr de çıkan haber öyle yenilir yutulur cinsten değil. İşte o haber...

Ümraniye Camilerini Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Hüseyin Kukul, Ümraniye Müftülüğü ve Cevherağa Camii arasında yaşananlara, yaptığı açıklamalar ile yeni bir boyut kazandırdı.

Kukul, 1952 yılında kurulan derneklerinin pek çok siyasal değişiklik görmesine rağmen ayakta kaldığını, ancak eski Ümraniye Müftü Vekili Hüseyin Turak tarafından Cevherağa Camii için ikinci bir derneğin kurulduğunu hatırlatarak bu durumun fitneye neden olduğunu söyledi. Hüseyin Turak’a, Cevherağa Camii’nde yeni bir dernek olmaması gerektiğini, bunun yerine Turak’ın Derneği kurdurmak istediği ekibin kendi derneklerinin başına geçmesini önerdiğini ifade eden Kukul, yeni dernekle birlikte cemaatin camiye bağışlarının kayıt altına alınmadığını söyledi.

“Kadro aldatmacası mı?”

Ümraniye Müftülüğü tarafından Cevherağa Camii’nde müezzin vekili olarak görev yapan Burhan Kaya’nın apar topar lojmandan çıkarılmasının istenmesini hayretle karşıladığını ifade eden Kukul, “Burhan Kaya’nın hiçbir zararını görmedik. Kendi halinde bir insan, sesi de çok güzel. Cevherağa Camii’nden ayrılmaması için Valiliğe dilekçe yazdım” dedi.

Hüseyin Kukul, kendisine eski Müftü Vekili Hüseyin Turak tarafından, “Gözün aydın… Cevherağa Camii’ne ikinci bir imam kadrosu açtık. Bu sayede Burhan Kaya görevini sürdürecek” deyip kağıt imzalatıldığını iddia etti. Yaşından dolayı gözlerinin görmediğini ve Turak’ın yazdıklarını okumadan imzaladığını belirten Dernek Başkanı Kukul, “Sonradan kandırıldığımı anladım” şeklinde konuştu.
 “Bana imzalatılan dilekçe okununca inanamadım”İmzaladığı dilekçenin sonradan kendisine okunduğunu, dilekçenin içerisinde Burhan Kaya aleyhinde ifadelerin yer aldığını görünce şoke olduğunu söyleyen Hüseyin Kukul, “Biz Burhan Kaya’dan memnunuz. Kendisinin aleyhine bir şikayetimiz olmadı” diye konuştu.

“Hüseyin Turak’tan sonra işler karıştı”

Ümraniye Müftülüğü’nde kendi kadrosunu kurmaya ve mevcut camilerde göreve gelmesi ile birlikte yeni bir yapılanmaya ve mevcut derneklerin yerine alternatif derneklerle cemaatin kontrol altına alınmaya çalışıldığını söyleyen Kukul,”Yeni bir dernek, infiale ve kargaşaya neden olur. Benim yaşım geçti. Mevcut derneğin başına siz geçin” dememe rağmen Hüseyin Turak bu teklifi geri çevirdi” dedi ve Hüseyin Turak ile birlikte birçok cami imamının mağdur olduğunu ileri sürdü.

“Bülent Akgün’ü cemaatin bağışlarını tutanak altına alması için uyardım”

Cevherağa Camii’nde açılan imam kadrosu ile Bülent Akgün’ün hem imam hem de yeni kurulan derneğin başkanı olmasını manidar bulduğunu belirten Kukul, “Bir gün imam odasında Bülent Akgün ile birlikte sohbet ediyorduk, bir cemaat mensubu 50 TL bağışta bulundu ve Bülent Akgün bunu listeleyip kayıt altına almadan çekmecesine attı diyen Kukul, “Bunun dalgınlıkla yapılan bir hareket olduğunu düşündüğüm için kendisini bağışların tutanak altına alınması için uyardım. O günden sonra kayıt altına alınıp alınmadığını bilemiyorum” dedi.

“İmam odasına kamera koydurmak isteyince kıyamet koptu”

Kukul, caminin içersinde ve dışarıda birçok kamera olduğunu, bununla birlikte imam odasının da her ihtimale karşın kamera ile izlenmesinin güvenli olacağını düşündüklerini fakat bunu ifade ettiklerinde engellendiklerini söyledi. Kukul açıklamasını; “Cami’nin her yerinde kamera olmasına karşın imam odasına kamera yerleştirmemizi istemeyenleri anlayamıyorum. Biz imamın yatak odasına değil caminin imam odasına kamera koydurmak istedik” diyerek tamamladı.Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
memur 2015-01-05 13:51:31

Kardeşim bu dernekçilerin beyanını esas alıp birilerine çakmak ayıp bu adamlar kendilerini padişah imamları ise emir kulu görüyorlar olayların iç yüzünü araştırmadan bu şekilde haber yaptığınız için kınıyorum.

Avatar
ümraniye 3 2015-01-05 14:06:23

imam odasına kamera koydurmakta ne oluyor.

Avatar
ümraniye 2 2015-01-05 14:19:29

Ümraniye murakıbı hüseyin turak çok can yaktıda bakmayın en sonunda rabbim yaptıklarını eline ayağına dolaştırdı

Avatar
dernek 2015-01-05 14:24:12

sayın murakıbım mahalledeki dernekleri korkutmak kolay merkez camilerindeki derneklerle uğraşırsan böyle elinde patlar. En sonunda kendi ayağına kurşun sıkmışsın

Avatar
can 2015-01-05 15:10:38

Dernek odasından dernek defterlerini çaldırıp dernek masasına dernekleri şikayer ediyor çok tehlikeli

Avatar
EFTALYA 2015-01-05 15:32:37

MURAKIP EFENDİ SENİDE MURAKABA EDEN VAR. KABİRDE VE MAHŞERDE FİTİL FİTİL BURNUNDAN GELECEK. BERABER FIRILDAK ÇEVİRDİKLERİNİZLE CEHENNEMİN DERİN KUYULARINA YUVARLANACAKSINIZ. ŞAYET AHİRETE İNANIYORSAN.

Avatar
Gerçek 2015-01-05 18:30:49

Haber sitelerinin değeri ancak doğru haber yapıldığında değerlidir.oysaki sadece tek taraflı yalancı ve sahtekar kişilerin ve ellerinde belge diye yutturdukları rutin belgeleri skandal gibi göstererek olayları çarpıtmaları tüm Ümraniye Müftülüğü ve çalışanlarını derinden üzmüştür. Oysaki bu haberi veren kişilerin kimler olduklarını tüm Ümraniye Müftülük camiası bilmektedir.
1-Bu derneği dernekler müdürlüğü tarafından kurulmuştur.
2-yetkiyi Kaymakamlık makamı vermiştir.
3-Burhan Kayanın Görevine de İl Müftülüğünün yapmış olduğu tahkikat ile son verilmiştir. Ancak Mahkeme yürütmeyi durdurdu.Ancak 31.12.2014 tarihinde mahkeme görevine son verdi.
4-Ümraniye Müftülüğünde bu oyunları oynayanlar hak ve adalet önünde hesap verecekler.
Hırsızlar mı suçlu polis mi.? Dini haberlerin soruşturma yapmadan devlet ve hükümet aleyhine sürekli olarak haber yapan bir siteden haberleri alıp yayınlaması bizleri son derece üzmüştür.

Avatar
İmam-Müezzin-k.kur öğreticisi 2015-01-05 18:34:24

Bu haberi yaptıranları biz çok yakinen tanıyoruz. Birisi camisini soyan Serdar Şahinoğlu biriside müftülükten evrakları çalan vekil İmam Burhan Kaya
Bunları dünya öğrendi.artık bu haberler ekşidi.