Dobriçli Roman çocukların sünnet çok şey ifade ediyor!

DOBRİÇLİ ROMAN ÇOCUKLARIN SÜNNETi ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR

Dobriçli Roman çocukların sünnet çok şey ifade ediyor!

DOBRİÇLİ ROMAN ÇOCUKLARIN SÜNNETi ÇOK ŞEY İFADE EDİYOR

28 Ağustos 2015 Cuma 09:17
Dobriçli Roman çocukların sünnet çok şey ifade ediyor!
banner221
DiNiHABERLER.COM / ÖZEL

 
Çorlu Müftülüğü, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin katkılarıyla Bulgarista'nın Dobriç ve çevre ilçelerinde yaşayan 100 roman çocuğun sünnet merasimleri gerçekleştirildi. Çorlu'dan BİSADER, ERGENE BULGARİSTAN GÖÇMENLERİ DERNEĞİ, ÇİÇEK COLOR, GÜÇLÜ İNŞAAT, hayırsever İsmail  ÖZASLAN’ın katkılarıyla gerçekleşen programa Burgaz Din Hizmetleri Ateşesi Uğur EMİROĞLU  ve çevre ilçelerin müftüleri de katıldı. 2000 yılından bu güne Dobriçte gerçekleştirilen tek sünnet organizasyonu olması nedeniyle Dobriç Müftüsü Bilal DARCAN  özellikle Roman çocukların sünnet ettirilmesinin önemini dile getirdi. Bu tür organizasyonlar her yıl düzenli olarak yapmak istediklerini belirtti bu vesileyle Çorlu'daki hayırseverleri böylesi programları desteklemeye davet etti. 


 
Türkiye gibi güçlü bir devletin varlığına duacı olduklarını belirten Bulgaristan müslümanları bu tür organizasyonların çoğaltılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler.
 
Çorlu Müftüsü Adem GÜLMEK “Çorludan Bulgaristana kurulan GÖNÜL KÖPRÜSÜ ile yapılan bu hayırlı çalışmanın hareket noktasının peygamber efendimizin “İnsanların hayırlısı başkalarına faydalı olandır” hadis-i Şerifi olduğunu, Balkanlardaki gönül coğrafyamıza yönelik farkındalık uyandıran çalışmaları çoğaltacaklarını ifade etti.
 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220