Edirne’de Kutlu Doğum Çoşkusu

Serhat Şehri Edirne’nin şaheseri Selimiye Camii önünden  Mehter takımı eşliğinde  Saraçlar caddesine marşlar eşliğinde gidilerek  halkla   bütünleşildi.

Haftanın  önemine binaen   Müftülük personelinden aynı zamanda  Duahan olarak bildiğimiz  Nuri BÖCEKBAKAN’ın sunumları ile  İl Müftüsü Emrullah  ÜZÜM’ün konuşması ile  muhteşem bir açılış yapıldı.

Nuri BÖCEKBAKAN yaptığı sunumda  “Ulu camileriyle Heybetli Selimiyeleri ile Kıymetli  Hacıbayram velileri ile  himmetli, Şehit kanlarıyla şerbetli “coşturan  cümleleriyle Edirne Halkına hitap ederek  Kürsiye İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM'ü davet etti. 

İl Müftüsü  Emrullah ÜZÜM günün anlam ve önemine değinerek bu yılki Kutlu Doğum haftasının ana temasının Samimiyet konusu olduğunu vurgulayarak konuşmasını  Peygamber Efendimizin İnsanlığa vermiş olduğu mesajı anlayabilmenin önemli olduğunu belirtti. Sevgi  ve saygının sembolü olan Güller ve Karanfiller dağıtılarak   İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığının göndermiş olduğu  Mehteran takımının vermiş olduğu konserle  halkın maneviyatına  hitap edildi. Ruhlar çoşturuldu. Ayrıca Edirne'ye Misafir olarak gelen Novipazar  İlahi gurubu  halkın kulağındaki  pası güzel ilahilerle  silmiş oldu.
 
Dinihaberler.com olarak  İl müftülüğünün yaptığı  hizmetten dolayı kendilerine başarılar dileriz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol