Edirne'de Türkiye Diyanet Vakfı "İyilik Sofrası" İftarı

Vali Şahin:- "İftar sofralarının kardeşliği ve birleştirici özelliği bizler için son derece önemlidir"

Edirne'de Türkiye Diyanet Vakfı "İyilik Sofrası" İftarı

Vali Şahin:- "İftar sofralarının kardeşliği ve birleştirici özelliği bizler için son derece önemlidir"

28 Haziran 2015 Pazar 00:44
Edirne'de Türkiye Diyanet Vakfı
banner221
Edirne'de, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "İyilik Sofrası" iftarı verildi.  
 
Darülhadis Camisi'nin bahçesinde, engelli ve Roman derneklerinin de katılımıyla gerçekleşen iftar öncesi ilahiler okunup dua edildi.
 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, iftarın ardından yaptığı konuşmada, insanlık için ramazan ayı dolayısıyla güzel ve heyecanlı günlerin yaşandığını söyledi.
 
Ramazan ayının insanlara zorluk ve kolaylıkları hatırlattığını belirten Şahin, "İftar sofralarının kardeşliği ve birleştirici özelliği bizler için son derece önemlidir. Bir araya geldik, ben de sizler gibi başka bir iftar çadırında iftarımı açarak buraya geldim, son derece memnunum" diye konuştu.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Faruk Görgülü de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl ramazan ayında bir tema ve konu belirleyerek toplumda bir duyarlılık oluşturmaya gayret ettiğini belirtti.

 
Tespit edilen konuların herkesin ihtiyaç duyduğu konular olduğunu aktaran Görgülü, şunları kaydetti:
 
"Geçen yıl, 'Hiç kimse kimsesiz kalmasın' derken, bu yıl da 'Vakit iyilik vakti, bu ramazan ve her zaman' sloganıyla her daim bir iyilik çabası içerisinde olma konusunda insanlarımızı gayrete teşvik etmekteyiz. Hepimiz geldik, gidiyoruz. Önemli olan, bu gök kubbenin altında hoş bir seda bırakabilmektir. Hepiniz geldiniz ve ne iyi ettiniz. Burada toplanan bütün kardeşlerimiz, bu sofranın bereketidir, tadıdır."
 
Konuşmaların ardından Edirneli bir hayırsevere, bağışladığı arazi dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in teşekkür belgesi verildi.
 
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol