Edremit'in miniklerinden yıl sonu programı

Edremit Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an Kursunda yıl sonu programı yapıldı.

Edremit'in miniklerinden yıl sonu programı

Edremit Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an Kursunda yıl sonu programı yapıldı.

31 Mayıs 2016 Salı 14:56
Edremit'in miniklerinden yıl sonu programı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  
DİYANET HABER 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Edremit Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an Kursunda yıl sonu programı yapıldı.

Minik öğrenciler gösterdikleri performansla takdir topladılar. 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri yıl içerisinde edindikleri maharetlerini sergilediler ve öğrendikleri bilgileri izleyenlerle paylaştılar.

Minik yüreklerin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Edremit İlçe Müftüsü Kemal KARADENİZ’in açış konuşmasıyla devam etti.

Müftü KARADENİZ konuşmasında ”Çocuk Eğitimini Kur'an bütünlüğü içinde ele aldığımızda çocukların sevilen, şefkat duyulan varlıklar olduğu; ama aynı zamanda bir imtihan vesilesi de olabilecekleri üzerinde sıkça durulduğuna rastlamaktayız. Yani Allah-u Teala çocuk eğitimimiz alanında da bizlere ölçü edineceğimiz önemli işaretler göstermiştir. Burada önemle üzerinde durulması gereken bir nokta şudur ki; sanki sadece ebeveynlerin çocukları üzerinde birtakım hakları var ama çocukların anne ve babaları üzerinde hiçbir hakları yokmuş gibi algılanmaktadır. Onları incitecek tutum ve davranışlardan kaçınılması gerektiği üzerinde durulmaktadır. Eğitimin mayası sevgi ve şefkattir. Eğitim sevgiyi öğretmeli ve sevgiyle yapılmalıdır. Özellikle çocuklar için sevgi çok önemlidir. Çocukların sevgiye daha çok ihtiyacı vardır. Onlar sevgiyle büyür ve sevgiyle eğitilirler.” dedi

Yıl sonu  pastasının kesilmesinin ardından programa katılan tüm öğrencilere hediye taktimi ile program sona erdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 31.05.2016 15:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220