Engelli vatandaşın mutlu günü...

Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubesi, engelli bir vatandaşımızın belki de bu dünyada en çok arzuladığı bir rüyasını gerçekleştirdi. Çeltik suyu köyünde oturan ve eve mahkum bir şekilde yaşayan Erhan Gürsaçtı isimli vatandaşın rüyası olan elektrikli bir tekerlekli sandalye, İl Müftüsü Mecit Can tarafından kendisine teslim edildi.

Engelli vatandaşın mutlu olmasına vesile oldukları için son derece sevinçli olduklarını vurgulayan Müftü Can, “Bingöl merkez Çeltik suyu köyünde ikamet eden, geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı felç olan ve yatağa mahkûm olarak hayatını sürdüren Erhan Gürsaçtı adlı vatandaşımız, Türkiye Diyanet Vakfı Bingöl Şubemize başvurdu, çok sıkıntı çektiğini ifade ederek elektrikli bir sandalye alınması için kendisine yardım yapılması isteğinde bulunmuştur. Gerçekten hayatını zorlukla sürdüren ve mağdur olduğuna karar verilen bu kardeşimize bir otomatik tekerlekli sandalye alınarak bağışlandı” dedi.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi Başkanı Mecit Can, “Vakfımız zaman zaman fakir ve özürlü vatandaşlarımıza, hayırsever vatandaşlarımızın zekâtları,  fitreleri, yaptığı yardımlar ve vakfımızın kendi öz kaynakları ile bu ve buna benzer birçok vatandaşımıza yardımlarda bulunmaktadır. Vakfımız aynı zamanda maddi durumu müsait olan vatandaşlarımız ile yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız arasında bir köprü görevini yürütmektedir. Hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı katkılar ve şartına uygun olarak yaptığı bağışları zamanında ve usulüne uygun olarak yerine ulaştırılmaktadır” diye konuştu.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol