Erbaa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Konferansı

Erbaa müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle konferans düzenledi.

Erbaa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Konferansı

Erbaa müftülüğü Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle konferans düzenledi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
16 Nisan 2016 Cumartesi 12:03
Erbaa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Konferansı
banner221

Erbaa Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen program,  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an tilaveti sonrası program Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kutlu Doğum Haftası için hazırlanan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Konferansa Erbaa Müftüsü Mehmet Ceylan, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Garnizon Komutanı Nayil Gözütok, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Özcanlı, kamu kurum temsilcileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Erbaa Müftüsü Mehmet Ceylan; Sevgili Peygamberimizin (s.a.s.) doğumunun 1445. senesinde ‘’Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet’’ temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası’nda, hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi ve Kutlu Doğum etkinliklerine ve konferansa gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti.

Konferansa konuk olarak katılan  Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman Han programda ‘’Hz. Peygamber,Tevhid ve Vahdet  (Gelin Birlik Olalım) konulu konferans verdi. Katılımın çok yoğun olduğu programda programa gelen davetlilerin konferansı dikkatle ve ilgi ile izledikleri gözlendi.

Programda Diyanet İşleri Başkanlığı Türk Tasavvuf Musiki Korosu seslendirdikleri ilahiler ile programı izlemeye gelen davetlilere duygusal anlar yaşattı.

Erbaa müftülüğü programa gelen davetlilere Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarının ’’ Kırk Hadiste İyilik’’ isimli hadis kartelasını hediye etti.

Program, müftülüğümüzce düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri ile kırk hadis ezberleme, Kur’anı kerimi güzel okuma ve Kız Kur’an Kursları arası bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220