Erbaa Müftülüğü'nden Engellilere Eğitim Müjdesi
Erbaa İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan engellilere yönelik olarak Erbaa müftülüğünce yürütülen ‘’Aileler engelleri Kur’an'la aşıyor’’ projesi kapsamında Atekder Erbaa şubesi bahçesinde ’’ Engelli ve ailesinin din eğitimi ihtiyaçları’’ konulu konferans verdi.

Erbaa Atekder şubesi bahçesinde düzenlenen konferansa çok sayıda engelli ve engelli yakını katıldı. İlçe müftüsü Mehmet Ceylan düzenlediği konferansta; Engelli ve ailelerinin din eğitimi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak gerçekleştirdikleri projeleri anlattı ve engellilerin din eğitimi alma konusunda Erbaa müftülüğü olarak yapmayı planladıkları etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

İlçe müftüsü yaptığı açıklamada, görme engellilere yönelik olarak Braille (Biril) alfabesi ile Kur’an öğrenme kursu açacaklarını, konu ile ilgili eğitim alan bayan Kur’an kursu öğreticilerinin olduğunu ve Eylül ayı sonuna doğru görme engellilere yönelik Kur’an eğitimi vermeye başlamayı planladıklarını söyledi. Kursa kayıt için ilçe müftülüğünden bilgi alınabileceğini vurgulayan ilçe müftüsü Mehmet Ceylan, görme engellilerin yanısıra, engelli vatandaşlara yönelikde Kur’an öğrenimi kursu açacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol