Erbaa'da Sabah Namazı Buluşmaları

Sabah namazı buluşmaları Erbaa Gazi Osman Paşa Camii’nde Cumartesi günleri devam ediyor.

Erbaa'da Sabah Namazı Buluşmaları

Sabah namazı buluşmaları Erbaa Gazi Osman Paşa Camii’nde Cumartesi günleri devam ediyor.

17 Kasım 2014 Pazartesi 06:23
Erbaa'da Sabah Namazı Buluşmaları
banner221
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan camiler genelgesi içerisinde yer alan ’’sabah namazı buluşmaları’’ Erbaa’da devam ediyor.

Türkiye genelinde genelge kapsamında uygulanan ’’ sabah namazı buluşmaları’’ Erbaa’da Gazi Osman Paşa Camii’nde uygulanıyor.

Erbaa Gazi Osman Paşa Camii’nde düzenlenen ve ilçe müftüsü Mehmet Ceylan’ın da katıldığı sabah namazı buluşmaları etkinliği Cumartesi sabahları gerçekleştiriliyor. Sabah namazına gelen cami cemaati, namaz öncesi okunan Kur’an-ı Kerimi dinliyor ve kılınan namaz sonrasında cami görevlisi Harun Kaya’nın yaptığı tesbihata katılıyor ve daha sonra Erbaa müftüsü Mehmet Ceylan ve ilçe vaizi Hüseyin Arslan'ın her hafta dönüşümlü olarak yaptıkları sohbeti dinliyorlar.

İlçe müftüsü Mehmet Ceylan yaptığı değerlendirme de, ’’Peygamber efendimiz (s.a.s.) Sabah namazını kılan kimse Allah'ın himayesindedir."buyurmaktadır. Bu nedenle biz de ilçemizde her Cumartesi sabahı biraraya gelerek sabah namazını cemaatle eda etmekteyiz. Sonrasında da tesbih, zikir ve dua ile güne bereketli başlama adına etkinliğimizi devam ettirmekteyiz. Umuyoruz ki bu da bizlere bereket ve rahmet kazandıracaktır. Ayrıca cemaatimiz arasındaki manevi bağları da kuvvetlendirecektir.’’dedi.

Kılınan sabah namazı ve yapılan sohbet sonrasında, sabah namazına gelen cemaate, sabah kahvaltısı ve çorba ikram ediliyor. Sabah namazı buluşmaları Erbaa’da her Cumartesi sabahı Gazi Osman Paşa Camii’nde devam edecek.

Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri grup sayfamızdan öğrenmek için

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220