Erzurum Müftülüğü, kadına yönelik şiddet konusunu masaya yatırdı

Grup Sayfamız için

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 29 Kasım-03 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan “Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerin Katkısının Sağlanması” konulu seminere katılacak olan on yedi din görevlisi İl Müftü Vekili Celal BÜYÜK’ün başkanlığında bir araya gelerek toplantı öncesi bir durum değerlendirmesinde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan il Müftü Vekili Celal BÜYÜK “ İl Müftülüğü olarak Sosyal projeler üretmeye devam ediyoruz. İlimiz genelinde Aile yapısının korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesinde Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve KADEM gibi sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa projeler geliştireceğiz. Bu maksatla “Evlilik Eğitimi” ve “Aile Okulu” isimli projeler üzerinde çalışıyoruz. Amacımız ilimiz genelinde huzurlu toplumu oluşturmak için huzurlu aileleri oluşturmaktır.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ŞÖNİM Müdürü Kerim KURT ve Kadem Erzurum Şube Başkanı Ayça KAŞIKÇI ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve KADEM yetkilileri tarafından Erzurum özelinde  “ Ailenin Durumu ve Kadına Şiddet” konulu sunumlar gerçekleştirilerek Aile yapısının korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda din görevlilerinin katkısı tartışıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol