Gaziemir Müftülüğü Kur'an Kursu Öğreticilerine Talim Dersi‏ başlattı

Gaziemir İlçe Müftülüğü Kuran Kurslarında görev yapmakta olan kuran kursu öğreticilerine yönelik talim ve tecvid derslerine Kestanepazarı Kur'an Kursu Öğreticisi İbrahim EKER tarafından veriliyor.
 
Kur'an Kursu Öğreticisi İbrahim EKER;Kur’an eğitiminin verimliliği, ders hocasının nitelikliliği ve derslerinde kullandığı yöntemlerle orantılıdır. Bu sebeple Kur’an eğitiminde mânevî motivasyonu olan, öğrenciler ile güzel iletişim kurabilen, dersin özel öğretim yöntemlerini iyi bilen vasıflı öğreticiler başarılı olabilirler.Kur’an öğreniminde kulağa hitap çok önemlidir. Harflerin mahreçlerinin ve telaffuzlarının iyi bir okuyucudan dikkatli bir şekilde dinlenerek  kavranılması gerekir. Kur’an-ı Kerim eğitimi, hoca merkezli bir eğitimdir dedi.İbrahim EKER ile başlayan Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma derslerinden kuran kursu öğreticileri de çok memnun kaldılar.
 
Kur'an derslerindeki verimliliği arttırmak için kuran kursu öğreticilerinin bilgilerini daima yenilemesi gerektiğini söyleyen İlçe Müftüsü Mustafa TEMEL; Kur'an Kursu Öğreticilerine mesleğinde daha maharetli , bir ömür Kur’an’a hizmet ederek ehli Kur'an yetiştirmeleri temennisinde bulunarak başarılar diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol