Gaziemir Müftülüğü'nden Suriye'ye yardım tırı
Grup sayfamız için  

Gülhane Camii'nden yola çıkan yardım tırlarını uğurlamaya AKP İzmir Milletvekili Ali AŞLIK, Gaziemir İlçe Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ, İzmir İl Müftü Yardımcısı Muharrem GÜL, Konak İlçe Müftüsü Zeki AKSOY, İHH İzmir Şube Başkanı Rasim ÇALAR ve Gaziemir halkı katıldı. AKP İzmir Milletvekili Ali AŞLIK konuşmalarında büyük bir ülkede yaşadığımızı, milletimizin her zaman mazlulara yardım eli uzattığını ve büyük bir ülke olarak kalabilmemiz için birbirimize daha iyi kenetlenmemiz gerektiğini ifade etti.

Gaziemir İlçe Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ ise; bu yardımların hem dini bir vazife hem de insani bir sorumluluk olarak  her zaman yapıldığını ve her zaman yapılmaya devam edeceğini söyledi.Emeği geçen herkese teşekkür etti. Gaziemir İlçe Müftüsü Mustafa Temel : '' Komşumuz açken biz tok gezemeyiz. Suriye'deki iç savaşta şu ana kadar 130 binden fazla insan öldü. Yüz binlerce sakat ve yaralı var. Suriyeli kardeşlerimizin bize olan ihtiyacını bilme hassasiyeti ile çalışıyoruz. Sadece Suriye değil, Irak ve Bosna gibi çeşitli bölgelerde soğuktan ve açlıktan meydana gelen ölümleri göz önüne alarak; gıda, sağlık ve barınma başta olmak üzere, kardeşlerimizin dertlerine çare olmanın gayreti içerisinde insani yardımları muhtaç insanlara ulaştırıyoruz.'' dedi.

İHH İzmir Şube Başkanı Rasim ÇALAR her zaman olduğu gibi mazlumun yanında, zalimin karşısında olduklarını,Suriye'de bombaların altında hayati riske rağmen yaşam mücadelesi veren halka barınma, beslenme ve sağlık alanında çeşitli yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.
 
Konak Müftüsü Zeki Aksoy'un duası ile yardım tırları yola çıktı. Yardım malzemeleri ,bölgede etkin yardım çalışması yapan İnsani Yardım Kuruluşu İHH tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
zeki aksoy 2 yıl önce

gaziemir müftüsü o programda yoktu. ankara da idi.