Gelibolu Evreşe’de Ramazan Bereketi
Düzenlenen iftar programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Programa, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, kamu kurum yöneticileri ile belde halkı katıldı.

Düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; ''bir arınma, sabır, birlik, beraberlik, kardeşlik, rahmet, bereket ve paylaşma ayı olan mübarek Ramazan’ın güzelliklerinin Gelibolu’da ve beldelerinde de yaşandığını söyledi. Müftü Özler; “Ramazan ayının manevi havasına uygun bir geleneği yaşatma ve gelecek nesillere aktarma adına yapılan bu tür programlar çok büyük bir önem arz etmektedir” dedi.

Ramazan ayının dinimizde ve kültürümüzde bambaşka bir yeri olduğunu belirten Müftü Özler; iftarlar vesilesiyle de olsa bir araya gelerek muhabbet ve kardeşlik ortamı oluşturmanın; bu manevi iklime bambaşka bir güzellik kattığını ifade ettikten sonra, bu organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren ve organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Program, İmam-Hatip Nevzat Yaman tarafından yapılan yemek duası ile sona erdi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ako 2 yıl önce

Müftülük milletten aldığı parayı Coca cola ve yan ürünü olan fantaya vererek Filistindeki müslümanların başına bomba yağdırmaya yardımcı olarak, onları bu vesileyle Ramazanın bomba bereketinden(!!!!) mahrum etmemiş olur? Yazıklar olsun...