Gelibolu Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Gelibolu Merkez Gazi Süleyman Paşa Camii’nde düzenlenen hacı uğurlama töreni din görevlisi İsmail Bican’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER de programda bir konuşma yaptı. Kutsal yolculuğa çıkanlarnöncelikle sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde gidip tekrar yurtlarına dönmelerini temenni ettiklerini belirten Müftü ÖZLER; “Önemli olan hacca gitmek değil, hacı olarak kalmaktır. Bu yolculuk herkese nasip olmaz. Dolayısıyla kendisine hac nasip olanlar bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve hayatlarının dönüm noktası olarak algılamalıdır''
 
Özellikle bu ibadeti yerine getirirken de çok sabırlı olunması gerektiğini belirten ÖZLER, ''sadece bedenlerin değil ruhunda bu ziyafetten istifade etmesi gerekir. Rabbim kutsal toprakları görmeyi ve oraların feyiz ve bereketinden istifade etmeyi herkese nasip etsin” şeklinde konuştu.

Yoğun bir katılımın olduğu ve duygulu anların yaşandığı program İlçe Vaizi Abdülmuttalip Gökbunar tarafından yapılan dua ve hacı adaylarının vedalaşması ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol