Gelibolu Kur'an Kursu Öğrencileri Edirne’de
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER-   Gelibolu İlçe Müftülüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Merkez kız Kur'an kursu öğrencileri Kurs öğreticisi Zeynep Süngü ile beraber Edirne'yi gezdiler.

Edirne'de birlikte yapılan kahvaltı ile başlayan program, görevli rehber eşliğinde Edirne'deki tarihî ve turistlik yerlerinin ziyaretiyle devam etti. Şükrü Paşa Anıtı, Etnografya Müzesi, Selimiye Cami, Saray İçi ve II. Beyazıt Külliyesi'ni gezen öğrenciler bir konakta yedikleri öğle yemeği ile programlarına devam ettiler.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; sosyal ve kültürel alanda yapılan faaliyetleri de çok önemsediklerini belirterek, amaçlarının öğrencilere tarihi tanıtmak olduğunu söyledi.

Müftü Özler konuşmasının devamında; bu anlamda öğrencileri zaman zaman değişik mekânlara götürerek onlara ülkenin tarihi ve turistik değerlerini tanıma fırsatı sunuyoruz dedi.

Müftü Özler konuşmasını; bu tür etkinliklerin çok etkili ve faydalı olduğunu söyleyerek bu tür faaliyetleri sürdürmeye devam edeceklerini belirterek tamamladı.

Düzenlenen programda alışveriş imkânı da elde eden öğrenciler mutlu ve güzel geçen bir günün ardından evlerine döndüler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol