Gelibolu Müftülüğü'nden bayanlara konferans

Gelibolu’da düzenlenen programda gül’lerle karşılanan bayanlar salona sığmadı.

Gelibolu İlçe Müftülüğü 2014 yılı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik olarak “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferans düzenledi.

Atatürk Kız Meslek ve Teknik Lisesi salonunda düzenlenen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı veMerkez Kız Kur’an kursu öğreticisi Hatice Karaca’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Hamzakoy Kız Kur’an kursu öğreticisi Elif Akyel’in Kur’an ziyafeti huşu içerisinde dinlendi. Ardından Gazi Süleyman Paşa Kız Kur’an kursu öğreticisi Durdane Coşkun tarafından verilen “Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet” konulu konferansta sık sık samimiyete vurgu yapıldı. Coşkun, Müslümanların her şeyden önce samimi olması gerektiğine dikkat çekerek, Hz. Peygamberin hayatından örnekler sundu.

Konferansın ardından Kur’an kursu öğrencilerinin okudukları ilahiler ve şiirler salonda duygulu anların yaşanmasına sebep oldu.
Program sonunda, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere plaket verilmesi ve katılımcılara çeşitli hediyelerin dağıtılmasıyla birlikte “Kutlu Doğum Aşı” ikramında bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol