Gelibolu Umrecileri Dualarla Uğurlandı

GELİBOLU UMRECİLERİ DUALARLA UĞURLANDI.

Gelibolu Umrecileri Dualarla Uğurlandı

GELİBOLU UMRECİLERİ DUALARLA UĞURLANDI.

28 Aralık 2015 Pazartesi 07:14
Gelibolu Umrecileri Dualarla Uğurlandı
banner221
Grup Sayfamız için

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Gelibolu’dan umre ziyaretine gidecek olan umreciler için bir program düzenlendi. Gelibolu Merkez Gazi Süleyman Paşa Camii önünde düzenlenen umreci uğurlama töreni din görevlisi Hasan Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER'de düzenlenen programda bir konuşma yaptı. Bu güzel yolculuğa çıkanların öncelikle sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde gidip tekrar yurtlarına dönmelerini temenni ettiklerini belirten Müftü ÖZLER; “Bu yolculuk herkese nasip olmaz. Dolayısıyla kendisine böyle güzel bir yolculuk nasip olanlar bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve bunu hayatlarının dönüm noktası olarak algılamalıdır'' dedi.

Özellikle bu ibadeti yerine getirirken çok sabırlı olunması gerektiğini de belirten ÖZLER, ''Sadece bedenlerin değil ruhunda bu ziyafetten istifade etmesi gerektiğini belirtti. Müftü ÖZLER konuşmasını; Yüce Allah (cc) kutsal toprakları görmeyi ve oraların feyiz ve bereketinden istifade etmeyi herkese nasip etsin” şeklinde tamamladı.

Yoğun bir katılımın olduğu ve duygulu anların yaşandığı program, İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER tarafından yapılan duanın ardından tekbirlerle kesilen kurbanla birlikte umrecilerin vedalaşması ile sona erdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220