Gelibolu’da 2016 Yılı Hac Kayıtları başlıyor
Grup Sayfamız için

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; ''ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarımız 18-27 Ocak 2016 tarihleri arasında İl ve İlçe Müftülükleri aracılığı ile ve istemeleri halinde internetten de kayıt yapabileceklerdir'' dedi.

Müftü Özler konuşmasının devamında; ''ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarının Türkiye Diyanet Vakfının Hac ve Muhasebe Müdürlüğüne ait hac kurumsal TL. hesaplarına 20 TL ön kayıt ücretini yatırıp İl ve İlçe Müftülüklerinden alacakları formu kendileri doldurduktan sonra ilgili Müftülüğe teslim ederek ön kayıtlarını yaptırmış olacaklarını'' belirtti.

''2015 yılında kur’aya girip kur’ası çıkmayan hacı adaylarının kayıtları Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından otomatik olarak güncellenecek olup, bu hacı adaylarımız önemine binaen cep telefonlarını güncelleyecek ve hac kategorilerinde değişiklik yapmak isteyenlerin ise değişiklik yapabileceklerini'' söyledi.

Müftü Özler konuşmasını; ''2016 yılı hac kur’alarının 02 Mart 2016 tarihinde saat: 11.00’de Başkanlığımız Konferans salonunda çekileceğini ve kesin kayıtların ise 07-18 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacağını ifade ederek''
tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol