Gelibolu'da Akşam Kur'an Kursları Oldukça Heyecanlı


Gelibolu İlçe Müftülüğü tarafından ilçede Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmek isteyen ancak gündüz iş yoğunluğu nedeniyle vakit bulamayanlar için akşam Kur’an kursları açıldı.

Akşam Kur’an kursları ile ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; “İlçe genelinde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmek isteyen ancak gündüz iş yoğunluğu nedeniyle vakti olmayanlara yönelik olarak yatsı namazı sonrasında camilerde Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitimi verilmeğe başlandığını" söyledi.

Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenlere yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Müftü Özler; kadınlara yönelik olarak gündüz ve akşam kurslarının Kur’an kurslarında devam ettiğini, akşam kurslarının ise camilerde erkeklere yönelik olduğunu ifade eden İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; kurslara genç yaşlı her yaştan vatandaşın katılabileceğini ve bu kursların yatsı namazından sonra başlamasıyla birlikte vatandaşların akşam boş zamanlarını daha iyi değerlendirebilmeleri açısından da önem arz ettiğini belirtti.

İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; ilçe merkezindeki camilerde olduğu gibi belde ve köylerde de talep olması halinde hiçbir fedakârlıktan kaçmamak kaydıyla din görevlileri marifetiyle vatandaşlara bu eğitimi vermeye ve kendilerine bu konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol