Gelibolu'da bayanların Kutlu Doğum Çoşkusu
 
 
Gelibolu İlçe Müftülüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren kız Kur’an kursları tarafından düzenlenen 2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası” programına Gelibolulu bayanlar yoğun bir ilgi gösterdi. İlahilerin, duaların, salâvatların ve yarışmaların buluştuğu muhteşem programda, peygamber (sav) sevgisi salona sığmadı.
 
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.
 
Düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim okunması ile birlikte Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER’in haftanın anlam ve önemi üzerine yaptığı sunumdan sonra, kız Kur’an kursu öğreticilerinin konuşmalarıyla devam etti.
 
Gelibolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden oluşan koronun söylediği birbirinden güzel ilahiler, kasideler ve şiirler ise programa katılanlara duygulu anlar yaşattı.
 
2015 yılı “Kutlu Doğum Haftası”nın ana teması olan “Hz. Peygamber (sav) ve Birlikte Yaşama Ahlakı” ile ilgili birbirinden güzel bilgilerin sunulduğu program, yapılan ödüllü bilgi yarışmaları ile devam etti.
 
Bayanlara özel olarak düzenlenen ve Gelibolulu bayanlar tarafından da büyük bir beğeni kazanan program, toplu halde yapılan duanın ardından programa katılanlara takdim edilen çeşitli hediyeler ve yapılan ikramlar ile birlikte sona erdi.

 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol