Gelibolu’da Din Görevlilerine Hizmet İçi Eğitim Kursu

Gelibolu İlçe Müftülüğünce yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve din görevlilerinin Kur’an-ı Kerim'i usulüne uygun olarak okumalarını daha da pekiştirebilmek amacıyla din görevlilerine yönelik “Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu” düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İbrahim ÖZLER, ''hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin din görevlilerinin mesleki kabiliyetlerini geliştirme açısından çok önemli olduğunu belirtti. ÖZLER;personelin mesleki konulardaki bilgi, beceri ve tecrübelerinin arttırılması, kendilerini yenilemelerinin sağlanması, yeni teknoloji ve bilgi metotlarından haberdar olmaları, mesleklerini daha bilinçli bir şekilde icra etmelerine yönelik olarak düzenlenen bu seminerlerin, şüphesiz ki ilgili personel üzerinde olumlu etkiler meydana getireceğini, onların ürettikleri hizmetin kalitesini arttıracağını ve cemaate sunulan din hizmetinin verimliliğini de beraberinde getireceğini'' ifade etti.

Müftü ÖZLER;gelecek dönemde hazırlayacakları belli bir program dahilinde hizmet içi eğitim faaliyetlerinihızlandırarak tüm personelin bu kurslarda eğitim almalarını sağlayacaklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.
                                  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol