Giresun Hacılara uğurlandı
Grup Sayfamız için

2015 yılı Giresun normal tip 3. Kafile Hacıları için Bulancak Sarayburnu Camii'nde uğurlama programı düzenlendi.

Programa Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL, Kafile Başkanı olarak İl Müftü Yardımcısı Aydın İŞBAKAN, Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, Bölgenin kanaat önderlerinden Nuri GENÇ, Giresun ve Bulancak Müftülük Personelleri, İmam-Hatipler, Hacıların yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uğurlama programına Kur’ an-ı Kerim, İlahi ve naat okunmasıyla başlandı, İl Müftüsü Muhittin ORAL’ ın konuşması ile devam etti ORAL konuşmasında; ''Şu anda sizleri bölgemizin en önemli Camisi ve Kâbe’nin şubesi olan Sarayburnu’ndan Kâbe’nin Merkezine uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bu güzel mabedin önünden Hacılarımızı uğurlamanın huzuru içerisindeyiz aynı zamanda ilk defada Bölgemizde hizmete giren Ordu-Giresun Havaalanından sizleri kutsal topraklara yolcu edeceğiz bu hizmetleri bize sunanlara teşekkür ediyoruz, Hac zor ve meşakkatli bir ibadettir. Bu zor ve meşakkatli yolculukta Allah sizlere kolaylık versin. Allah yolculuğunuzu hayırlı eylesin, ibadetlerinizi kabul ve makbul eylesin’’ dedi.

Uğurlama Programı dua, tekbir, telbiye, salavat ve sedalar eşliğinde tamamlandı.

İlk defa bir hac kafilesi uğurlayan Ordu-Giresun Havaalanından Kutsal topraklara hareket eden normal tip 3. Kafile ve 206 kişiden oluşan hacılar 10.10.2015 tarihinde ülkemize geri dönecek.   

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol