Giresun'da Hizmet içi Eğitim Kursu tamamlandı
Giresun ilinde Kur'an kursu ve cami hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde sunulması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla cami görevlilerinin ve Kur’an kursu öğreticilerinin Kur'an-ı Kerim'i usulüne uygun olarak okuması ve öğrenmesi maksadıyla düzenlenen "Kur'an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu”, şehir merkezinde D grubu camilerde görev yapan ve hafız olmayan 19 personelin katılımıyla yaklaşık iki ay süren bir eğitimin ardından tamamlandı. Kursiyerlere katılım belgeleri İl Müftüsü Muhittin Oral  tarafından verildi.

Kursun son gününde kursiyerleri ziyaret eden İl Müftüsü Oral, hizmet içi eğitim seminerlerinin personelin mesleki bilgi ve birikimlerini artırmasında ki önemine dikkat çekerek, bu seminerlerin tüm din görevlilerini kapsayacak               şekilde devam edeceğini ifade etti.

Giresun İl Müftülük Sitesinde 20 Ekim’de başlayan kursta kursiyerlere Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen hizmet içi eğitim kursu müfredatları uygulandı. Kurs boyunca din görevlilerine, Rehber Öğretici Merkez Hamdi  Bazbağ  İmam Hatibi Yunus Öztürk tarafından başta Kur’an-ı Kerim güzel okuma olmak üzere müfredattaki diğer dersler verildi.

Diyanet Haberler'e dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
İmam 2 yıl önce

Kurslar bitti diye sevinirken birde duyduk ki Eğitim Merkezlerin de yeni kurslar açılacakmış.Bütün imamlar bu kurslara katılacakmış.Madem öyle bizim suçumuz neydi.Neden iki ay kursa tabi tutulduk.