Giresun’da Kutlu Doğum Yürüyüşü ve Gül Takdimi

Giresun’da Kutlu Doğum Yürüyüşü ve Gül Takdimi yapıldı.

Giresun’da Kutlu Doğum Yürüyüşü ve Gül Takdimi

Giresun’da Kutlu Doğum Yürüyüşü ve Gül Takdimi yapıldı.

08 Nisan 2016 Cuma 19:22
Giresun’da Kutlu Doğum Yürüyüşü ve Gül Takdimi
banner221
Giresun İl Müftülüğü'nce 09 Nisan 2015 tarihinde başlayacak Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 08.04.2015 saat 13:30’da Debboy mevkiinden başlayarak Bulancak Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde kalabalık bir görevli ve vatandaş topluluğu ile Kutlu Doğum yürüyüşü ve Kutlu Doğum’un sembolü olan Gül Takdimi yapıldı.

Yürüyüşe Giresun Vali Yardımcısı Cahit KARATEPE, İl Müftüsü Muhittin ORAL, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı Yürüyüş ’ün akabinde İl Müftümüz Muhittin ORAL Atapark’ta kalabalık bir topluluğa hitaben basın toplantısı yaparak Kutlu Doğum ve devam eden programlar ve faaliyetler hakkında bilgi verdi. Bulancak Belediyesi Mehter takımına da yürüyüşe katılmalarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra İl Müftüsü Muhittin ORAL ve beraberindekiler geliri Giresun Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları, Öğrenci evleri ve İlimizde yaşayan mültecilere harcanacak olan İl Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu ve bir hafta boyunca 09:00-15:00 saatleri arasında hizmet verecek olan kermes’in açılışını yaptı.Kermesin açılışından sonra Kutsal emanetler sergisinin açılışı, Sanayi Cami Müezzin-Kayyımı İsmail Konal'ın yaptığı Cami maketleri sergisinin açılışının ardından İl Müftüsü ORAL, Kızılay'a kanbağışıda bulundu.

Yaklaşık on gün sürecek olan Kutludoğum Haftası etkinlikllerinin ilk günü Giresun kanal 28 TV de saat 18:20 de İl Müftüsü Muhittin ORAL'ın katılacağı, İl Müftülük Vaizi Soner ÇELEBİ'nin canlı sunumu ve İl Müftü yardımcısı Hacı KAHRAMAN'ın Dereli İlçesi Çalca köyünde yapacağı konferansla tamamlanacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220