Giresun’da Regaib Kandili Coşkusu
Mübarek üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili, Giresun'da tüm camilerde coşkuyla kutlandı. Camilerin dolup taştığı bu gecede eller Âlemlerin Rabbi Yüce Allaha dualar için açıldı. Giresun genelindeki bütün camilerde kandil dolayısıyla Kur’an-ı Kerim, mevlid-i Şerif, ilahiler okunarak gecenin anlam ve önemine binaen vaazlar verildi.

Türk Polis Teşkilatının 171. Kuruluş yıl dönümü olması aynı zamanda Regaib Kandili olması nedeniyle Giresun Emniyet Müdürlüğü ve Müftülüğümüz tarafından organize edilen Kandil Özel programı Hacı Miktad Camiinde gerçekleştirildi.

Programa Giresun Valisi Hasan KARAHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer KARİŞİT, GiresunMüftüsü Muhittin ORAL, İl Emniyet Müdürü Uğur ÖZTÜRK, daire amirleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Akşam namazının ardından gerçekleştirilen Regaip Kandili programına halkımız yoğun ilgi gösterdi. Programda, Din görevlileri Aytekin YILDIZ, Fatih Buğra ŞİMŞEK, Mehmet KUDU, Yunus Emre KELLECİ tarafından Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve Mevlid-i Şerif okundu.

Programın devamında İl Müftüsü Muhittin ORAL tarafından Regaip Kandilinin dinimizdeki yeri, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerini anlatan bir konuşma yapıldı.

Program Hacı Miktad Camii İmam-Hatibi Ali SÜRAL’ın yapmış olduğu dua ile sona erdi. Gecenin sonunda gelen misafirlere İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ikramda bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol