Gönüllere taht kuran Müftü Aksoy, ezanlarla uğurlandı
Grup Sayfamız için

2012 Yılın da Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesine Müftü olarak Atanan Murat Han AKSOY, Atandığı Günden 2016 ocak Ayının başında tayinin çıkmasına kadar yaptığı hizmetlerle hem ilçe halkının hemde Din Gönüllüleri ve Bölge Halkının Takdirini Kazandı.

Müftü AKSOY, ilçeye Müftü olarak göreve başlar başlamaz bütün camiilerin onarım ve tadilatını yapıp Kur'an Kursları nın sayısını kendi döneminde beş'e katlayıp ilçe ve ilçeye bağlı köylerde Kur'an-ı Kerim'in öğrenilmesinde büyük bir rol oynadı.

İlçesinde nerde bir taziye nerde bir hasta varsa ziyaretinde bulunan Müftü AKSOY ilçe de ilk defa kermes, kan bağışı, Hırka-i Şerif, Sakal-ı Şerif ziyaretleri, Kutlu-Doğum Etkinliker düzenleyerek, hatta Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine gelemeyen hasta vatandaşlara hediye paketleri hazırlayıp kendi eliyle köy köy dolaşıp hasta vatandaşların gönlünü alıp kendi eliyle hediyeler verip ilklere imza atıyordu.

Bu gibi faaliyetlerin yanın da personeliyle de iç içe olan İlçe Müftüsü Personeline bir amirden ziyade personeliyle birer abi-kardeş olup sıkıntılarını dinliyerek her konuda yardımcı olmaya çalışıyor, Din Görevlileriyle ilim Halkaları adı altında İlmi Toplantılar düzenliyor ve personeliyle doğu ve batı gezileri düzenleyerek Personelinin Büyük sevgi ve saygısını kazanmıştı.

İlçeye 6 Ay gibi kısa bir süre zarfında Yeni ve Modern Bir Müftülük Hizmet Binasınıda Kazandıran Murat Han AKSOY, 2016 Ocak Ay'ının başların da tayini Aydın İli Karacasu İlçesine çıkınca bütün İlçe Halkı ve Personeli Büyük Üzüntü yaşadı.

İstemeyerek de Müftülerinden Ayrılmak zorunda kalan ilçe sakinleri kendisini gruplar halinde iyarete geliyor vedalaşıyor personeli de üzülüyor onun veda programında kendisini yanlız bırakmıyor ve arkasın dan Ezan okuyarak Uğurluyor ve Müftülük Facebook Sayfaların dan Ne Kadar Mahzun Olduklarını ifade ediyorlardı.


DİNİ HABERLER.COM olarak Murat Han Hocamıza Yeni Görev Yeri olan Aydın Karacasu İlçesinde Başarılar Diliyoruz.

KAYNAK: İSLAMİ HABERLER
Anahtar Kelimeler:
KocaköyMurat Han AKSOY

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kardeş fatih 11 ay önce

başarilar