Halde Bereket Duası
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Hal Camii İmamı Muharrem Aydın dün, 04.00’te üçüncü kez bereket duası yaptırdı. O saatte halde bulunanların tamamı alışverişi kesip, ellerini semaya kaldırıp yapılan duaya eşlik ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Haller Şube Müdürü Ayhan Acar’ın girişimleri ile başlatılan ve Türkiye’ye örnek olan bereket duası uygulamasından hem sebze ve meyve komisyoncuları hem de alışverişe gelen müşteriler memnun. Acar, “Sebze ve Meyve Hali’nde ahilik kültürünü yeniden canlandırmak için bir adım attık. Bereket Duası uygulamasını her Cuma günü tekrarlayacağız.” dedi.

Yeni Hal’in her alanında duyulacak merkezi sistemle, esnaf-tüccar ve müşterilerin alışverişini keyifli hale getirmek için Ramazan ayında ilahi, diğer aylarda da Türk müziği eserleri okunuyor.   

BİNLERCE TON SEBZE MEYVE SEBZE:

Hem fiziki açıdan hem de uygulamaları ile Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi İzmit Sebze ve Meyve Hal’inin 375 metre uzunluğunda tertemiz pırıl pırıl alanında 62 sebze ve meyve komisyoncusu faaliyetini sürdürüyor. Herkesin uykuda olduğu vakitte, ağırlıklı olarak Akdeniz ve Ege Bölgesi illerinden gelen tır-kamyonlar binlerce ton sebze ve meyve getiriyor. Hal’e günde 700-1000 ton sebze ve meyve girip çıkışı oluyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol