Haliliye Müftülüğü ihtiyaç sahiplerine yardım kağıtları dağıttı
İhtiyaç Sahibi Ailelere Alışveriş Yardım Kartı Dağıtıldı

Türkiye Diyanet Vakfı Haliliye Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere hazırlanan alışveriş yardım kartları dağıtıldı. Haliliye Müftüsü ve Diyanet Vakfı Haliliye Şubesi Başkanı İbrahim Halil OKULU'nun katılımı ile Müftülük binasında kartlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Haliliye Müftüsü İbrahim Halil OKULU, "Diyanet Vakfı her yıl olduğu bu yılda ülke ve dünya genelinde 10 milyon liralık değerinde yardım planladı. Şu anda bu yardım dünyanın tüm ülkelerinde yapılıyor” diye konuştu.

Bu yardımların ciddi ihtiyaç sahiplerine gittiğini belirten OKULU, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Türkiye içerisinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize vakfın yardımları hız kesmeden devam ediyor. Haliliye’de ise geçen yılda olduğu gibi Diyanet Vakfımızın kart sistemi ile kardeşlerimize yardım edeceğiz. 

***

TERAVİH NAMAZI SONRASI SAKAL-I ŞERİF ZİYARETİ.

Haliliye İlçe Müftülüğüne bağlı Fatih Sultan Mehmet Camiinde teravih namazı sonrası sakal-ı şerif ziyarete açıldı..

Kılınan namaz, okunan Kur’an-ı Kerim ve ellerin semaya açılarak yapılan duaların ardından vatandaşların heyecanla beklediği Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in Sakal-ı Şerifi, ziyarete açıldı.

Camdan korumalı bir kutu içerisindeki Sakal-ı Şerif’i yakından görmek isteyen vatadandaşlar sıraya girince metrelerce kuyruk oluştu. Heyecanla sıranın kendine gelmesini bekleyen vatandaşlar tekbirler eşliğinde Peygamber Efendimizin sakalını yakında görme fırsatı buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol