Haliliye Müftülüğü Suriyeli çocukları sevindirdi
Ahmet KAYA / DİNİHABERLER.COM

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa'ya sığınan Suriyeli mülteciler bir kısmı çadır kent ve konteynır kentlerde barınırken bir kısmı da kent merkezinde yerleşti.

Kış şartları ve havaların soğumasıyla birlikte yaşam şartlar da zorlaştı. Haliiye Müftülüğü ve Sanayi cami esnafı Şeyh Şamil camii Kur'an kursunda eğitim gören Suiyeli kız çocuklara 110 adet ayakkabı ve çorap yardımı yaptı.

Suriye'deki iç savaştan kaçan Suriyeli ailelerin kaldığı Haliliye İlçesine Bağlarbaşı mahallesinde bulunan Şeyh Şamil camiinde camii imamının katkılarıyla açılan 3 sınıftasuriyeli çocuklara kursu kursları açıldı. Bu kurslarda bayan Suriyeli bayan öğretmanler tarafından kuran eğitimi veriliyor.

Haliliye Müftülüğü Şeyh şamil camiinde düzenlenen programında İlçe Müftüsü  İbrahim Halil Okulu yaptığı konuşmada, ''Şeyh Şamil cami kuran kursunda eğitim gören Suriyeli misafirlerimiz: burada Kur'an eğitimi görüyorlar. Bu kış gününde eğitim gören kız çocuklara sanayi camii esnafının katkılarıyla  110 kız çocuğuna ayakkabı ve çorap dağımı yaptık" dedi.

Haliliye müftülüğü Şeyh Şamil camiinde düzenlenen yardım merasimine ilçe müftüsü İbrahim Halil Okullu, Eğitim uzmanı Bilal Gülyaprağı, Şeyh Şamil camii imamı Ahmet Dedecan , Sanayi cami imamı İsmail Zorlu ve  öğrenciler katıldı

Proğram sonunda Suriyeli bayan öğretmen tarafından katkılarından dolayı Sanayi cami imam hatibi İsmail Zorlu'ya bir teşekkür  plaketi takdim etti.

Grup sayfamız İçin  
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol