Haliliye Müftülüğü'nden bir hizmet daha!

AhmetKAYA / DİNİHABERLER.COM

Haftanın her Cumartesi ve Pazar günleri Sabah Namazında Hatimle Sabah Namazında Kılınması Projesi, Haliliye İlçe Merkezinin büyük ve cemaati kalabalık olan camilerinden Hz.İbrahim Peygamber (Sanayi) Cami'inde 24.01.2015 tarihinden itibaren başlatıldı.

Projenin başlatılmasını sağlayan Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil OKULU; ''Hatimle namaz kılmanın önemine dair açıklamasında;

‘’Cenabı-ı Allah (C.C) Kuran-ı Kerimde Rum Suresinin  17.ayetinde:  ‘’Öyleyse akşam ve sabah vaktinde Allah’ı tesbih edin .Buyuruyor

Ayrıca Müftü OKULU , Hadis-i Şerifte Resulullah (S.A.V.)’in şöyle dediğini ifade etti. Bir adam ‘’Ey Allah’ın Resulü ,Allah’a hangi amel daha sevimlidir’’ diye sordu.Resulullah S.A.V)  ‘’Yolculuğu bitirince tekrar yola başlayan ‘’cevabını verdi.Kuranı  başından sonuna okur(hatmeder),bitirdikçe yeniden başlar.Cevabını verdi.

Bir başka Hadisi Şerifte  de Resulullah (S.A.V)Şöyle dedi:Kim Sabah namazını cemaatle kılarsa ,bütün gece namaz kılmış gibidir '' diyerek Şanlıurfalıları ailece Hatim  ile Sabah namazı kılmaya davet etti.

 

HATİMLE SABAH NAMAZI KILDIRACAK DİN GÖREVLİLERİ:

1-YUSUF ZİYA  KAHVECİBAŞI

2- MEHMET DEMİRCİ

3- RECEP KILIÇ

4-SABAHATTİN ERDOĞAN

5-AHMET ŞEMSETTİN KAHVECİBAŞI

6-MEHMET BAHATTİN PARLAKÇI

7-İSMAİL ÖNER

8-MEHMET EMİN UZUNGÖL

9-OSMAN UZUNGÖL

10-HAYDAR ALİ ATAYFacebook Sayfamız için  
 

Anahtar Kelimeler:
DiyanetDinihaberler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol