Halkalı Mahalle Camii Hizmete Açıldı

Van Tuşba İlçesine bağlı Halkalı Mahalleside Mahalle halkı tarafından yaptırılan Halkalı Mahalle Camii hizmete açıldı.

Halkalı Mahalle Camii Hizmete Açıldı

Van Tuşba İlçesine bağlı Halkalı Mahalleside Mahalle halkı tarafından yaptırılan Halkalı Mahalle Camii hizmete açıldı.

04 Haziran 2016 Cumartesi 11:23
Halkalı Mahalle Camii Hizmete Açıldı
banner221
Grup Sayfamız İçin BURAYA Tıklayınız  

DİYANET HABER Van Tuşba İlçesine bağlı Halkalı Mahalleside Mahalle halkı tarafından yaptırılan Halkalı Mahalle Camii hizmete açıldı. Açılışa İlçe Müftü Vekili İlhan ÖZMEN, Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı Necati YERTÜRK, İlçe Müftülük Memuru Kerem KİYAT, Çevre Mahalle İmam-Hatiplerimiz ve Mahalle halkı ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftü Vekili İlhan ÖZMEN, Camilerin İslam Toplumu’nun manevi teneffüs yerleri, inanan herkesin çatısı altında toplanıp ibadetin huzur ve coşkusunu paylaştıkları mekânlar ve beşikten mezara kadar herkesin ilim öğrenebildiği merkezler olduğunu belirtti.

İlk Peygamber Hz. Adem’in ilk ibadet mekanı olarak Kâbe’yi inşa ettiğini, daha sonra İbrahim ve İsmail peygamberlerin aynı mescidi yeniden yükselttiklerini, Hz. Peygamber’in (s.a.s.) Medine’deki ilk işinin Mescid yapmak olduğunu, hatta yolculuğu esnasında birkaç gün istirahat ettiği yerde KubâMescidi’ni inşa ettiğini belirtti.

“Şüphesiz Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve Ahiret Günü’ne inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte onların doğru yolu bulanlardan oldukları umulur.” ( Tevbe Suresi, 18. Ayet) ayeti ve “Kim dünyada bir mescit yaparsa, Allah O’na Cennet’te bir ev yapar” hadisi ve daha birçok müjde, hayırsever ‘vakıf insanları’ Allah’ın rızasını kazanmak için cami ve mescitleri imar etmeye sevk etmiştir. Yurdumuzun bize vatan olmasının en bariz göstergesi de minarelerinde günde beş defa yükselen ezanların okunduğu camilerimizdir” dedi.

Bu vesile ile emeği geçen Mahalle Halkına ve hayırseverlere teşekkür ettiğini, burada namaz kılındığı ve Kur’an okunup okutulduğu sürece sevap defterinin asırlar boyu açık kalacağını belirtti.

Açılış programı öğle namazının kılınması veyemek ikramı akabinde yapılan dua ile sona erdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220