Hasköy Müftülüğü'nden her aya bir konu bir konuk

Muş Hasköy’de Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Konferansı Verildi.

Hasköy Müftülüğü'nden her aya bir konu bir konuk

Muş Hasköy’de Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam Konferansı Verildi.

26 Şubat 2015 Perşembe 22:53
Hasköy Müftülüğü'nden her aya bir konu bir konuk
banner221
Grup sayfamız için  

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ''Her Aya Bir Konu Bir Konuk’’ projesi çerçevesinde Şubat ayı konusu olarak belirlediği ''Kişisel Bakım ve Sağlıklı Yaşam’’ konu başlığı altında Kur’an Kursu talebelerine konferans verildi.

Konferans Hasköy Toplum Sağlığı Merkezinde sağlık teknisyeni olarak görev yapan Oğuz Bilici tarafından verildi.

Konferans başında kısa bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Mehmet Akif Karabulut ‘’ Manevi pisliklerden temizlenmek görev olduğu gibi maddi pisliklerden temizlenmek de hem insani hem İslami hem de ahlaki bir görevdir. Müslüman kalp temizliğinin yanında bedeninin, giydiği elbisenin ve ibadet yapacağı yerin, yaşadığı çevrenin temizliğine dikkat etmelidir. Hz. Peygamber (s.a.v.) bir hadislerinde: ‘’iki nimet vardır ki insanların çoğu gafildirler: Birisi sıhhat diğeri boş zamandır.’’ buyurmuştur. Yine bu meyanda Peygamber Efendimiz: ‘’ Beş şey gelmeden önce beş şeyin kıymetini biliniz diyerek başlayan hadis-i şeriflerinde kıymeti bilinmesi gereken şeylerden birisinin de hastalıktan önce sağlık olduğunu bildirmiştir.’’ dedi.

Program İlçe Müftüsü M. Akif Karabulut’un İlçe Sağlık Grup Başkanı Doğan Yetüt Bey ve konferansı sunan sağlık teknikeri Oğuz Bilici'ye Başkanlık yayınlarından Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam İlmihali hediye takdimiyle son bulmuştur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220