Haydi Edremit, Halep için el ele!

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” başlıklı insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında Edremit Müftülüğü de, Edremit’teki tüm vatandaşları bu kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Haydi Edremit, Halep için el ele!

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” başlıklı insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında Edremit Müftülüğü de, Edremit’teki tüm vatandaşları bu kampanyaya destek olmaya çağırdı.

28 Aralık 2016 Çarşamba 20:12
banner221
Şentürkler Cami Sayfası İçin BURAYA Tıklayınız

Edremit Müftü Vekili Adem Polat 1 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek olan kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların Edremit  Cennet Ayağı Mahallesi Öğretmen Evi karşısındaki Hacı Münir Şentürk Cami^'ne gelerek yardımlarını yapabileceklerini söyledi. Acil ihtiyaç malzemeleri arasında battaniye, çadır, sünger yatak, hasır kilim, giyecek malzemesi, mutfak ve temizlik malzemeleri, makarna ve çay hariç tüm gıda ürünleri yer alıyor.

Dün Müftülük binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Müftü Vekili Adem Polat yaptığı açıklamada “Birkaç yıldır ülkemizin hemen yanı başında Suriye’de bir insanlık dramı yaşanmaktadır. İnsanlık adeta katledilmekte, bebeklerin, kadınların ve yaşlıların ahı arşı titretmekte ve mazlumların feryadı yürekleri dağlamaktadır. Yaşanan bu trajedi, maalesef tüm insanların gözleri önünde cereyan etmektedir. Her fırsatta insan haklarından bahseden İnsanlık âlemi, büyük bir imtihanla yüzleşmektedir.

Televizyonu her açtığımızda karşılaştığımız elim görüntüler, bebek cesetleri, viraneye dönmüş şehirler, yıkılmış ve sönmüş ocaklar, feryatlar karşısında ağzımızdan acıma ifadeleri dökülüyor. Vahşice yapılan bu zulmü lanetleyen cümleler kuruyoruz. Elbette zulme rıza göstermeyişimiz önemlidir. Kalbimizin sızlaması önemlidir. Ancak asla yeterli bir tepki değildir.Tarih boyunca mazluma yardım elini uzatan, sıcak yuvasını açan ve sofrasına buyur eden aziz bir milletin mensuplarıyız.  Dünyanın dört bir tarafındaki mazlumun gözyaşını silecek merhametli bir elimiz vardır bizim. 3 milyondan fazla Suriyeli mülteci kardeşimize kucağımızı açtık millet olarak. Şimdi Halep kan ağlıyor. Siz bu satırları okurken kim bilir kaç bebek hangi bomba altında can verecek? Şimdi Halep’te kan ağlayan kardeşlerimizin yaralarını sarma zamanı… Türkiye Diyanet Vakfı Edremit Şubesi ve Edremit Müftülüğü olarak “Halep’te İnsanlık Ölmesin!” Halep’e ayni yardım Kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Kampanyaya yeni başlamamıza rağmen Kuva-i Milliye kenti vefakâr Edremitli kardeşlerimizin yoğun ilgilerini görmek acımızı hafifletmiş ve bizleri ümitvar kılmıştır.

Bu vesileyle kampanyamıza desteklerinden dolayı başta Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Kamu kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil toplum Kuruluşları ve kıymetli Edremitli Hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum”
dedi.

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 28.12.2016 20:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220