Hopa ilk kız hafizesini yetiştirdi
Gündüzlü ve yatılı eğitim olarak faaliyet veren Kur’an kursunun ilk mezunu  için icazet ve taç giyme töreni düzenlendi.1 hafızlık öğrencisi mezun eden kursun düzenlemiş olduğu törene il müftü yardımcısı ilçe müftüsü, kur’an kursu öğreticileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, aileler evlatlarıyla bir defa daha gurur duydu. Yoğun bir katılımla mezun olan öğrenciye önce taç giydirildi ardından da mezun olan öğrenciye  çeşitli hediyeler verildi.


HAFIZLARIN SAYISI İNŞALAH ARTACAKTIR 

Törende konuşan İl müftü yardımcısı Mustafa AYDIN, ailelerden kız çocuklarını Kur’an kurslarına göndermeleri tavsiyesinde bulundu. Aydın , “Kızlarımız birer yürüyen Kur’an’dır. Aileler kız çocukların dini eğitimi almasına özen göstermeli” dedi. 

İlçe Müftüsü Selami AYDIN HAFIZ SAYISININ ARTMASI SEVİNDİRİCİ 

İlçe Müftüsü Selami AYDIN, Hopa da ilk defa bir kız çocuğumuzun kur’an kursumuzdan hafız olarak mezun olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ailelerin hafızlık konusunda, çocuklarına önem vermeleri gerektiğini anlatan AYDIN, “Bu öğrencimiz de emeği geçen Kız kur’an kursu Hocalarımıza da şahsım ve camiamız adına teşekkür ediyorum'' dedi.

Diyanet Haberlere dair ilk haberleri grup sayfamızdan öğrenmek için

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol