Hopa'da kadınlar günü konferansı
 
Hopa İlçe müftüsü Selami AYDIN, tarafından kadınlara yönelik  konferans verildi. Konferansta İlçe Müftüsü AYDIN "Efendimiz, İslam ahlakını özümsemiş, nitelikli bir hanımın erkekler için bulunmaz bir nimet olduğunu bildirmiştir: “Dünya geçici bir faydadan ibarettir. Onun fayda sağlayan en hayırlı varlığı ise saliha kadındır.” 

Hatta Peygamberimiz, kocalar ile uyum içerisinde olan kadınları müjdelemiş ve ِşöyle buyurmuştur: "Kadın beş vakit namazını kılar, ramazan orucunu tutar, iffetini korur ve kocasına saygı gösterirse kendisine, hangi kapısından istersen cennete gir." denilir.

"Dinimiz İslam, insanlık âleminin olmazsa olmazı konumunda olan kadına gereken değeri ve önemi vermiş, kadını onurlu bir kul, Salih bir insan, kendisi ile cennetin kazanıldığı bir anne, güven ve huzura eriştiği bir eş, adalet ile davranılması gereken bir evlât olarak görmüştür. Kadınların itilmesine, aşağılanmasına, haklarının gasledilmesine, sözlü ve fiili şiddet uygulanmasına şiddetle karşı çıkmıştır".

"Kadın; insan neslini rahminde taşıyan, onu sütüyle besleyen, büyüten, eğiten ve yetiştiren insanlık âleminin saygın varlığıdır. Kadın;annedir, eşdir, kadın, ailenin ve toplumun vazgeçilmez üyesi ve temel yapı taşıdır. Erkek çocuğunu da kız çocuğunu da kadın dünyaya getirir. Her ikisini de önce kadın, yani anne yetiştirir. Kadın değer üretir ve değer yaşatır" dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol